дивись.info

Конфлікт між «Дзідзьом» і «Лесиком» закінчився судом

Конфлікт між «Дзідзьом» і «Лесиком» закінчився судом
Фото: ТСН

Власники бренду DZIDZIO відсудили у колишнього учасника і засновника цього гурту Олега Турка та гурту DZIDZ’off, який Турко створив після відходу з DZIDZIO, компенсацію за незаконне виконання восьми пісень під час святкового концерту до Дня Незалежності у Калуші.

Про це повідомляє Zaxid.net, посилаючись на оприлюднене 2 листопада рішення Дніпровського райсуду Києва.

Причиною позову став концерт DZIDZ’off до Дня Незалежності у Калуші 2016 року. Під час концерту гурт Олега Турка виконав вісім пісень з репертуару DZIDZIO, права на які належать ТзОВ «Мейсон Ентертеймент».

Також повідомляється, що кожного із трьох членів DZIDZ’off зобов’язали сплатити по 116 тис. грн за порушення авторських прав та покрити витрати на проведення експертиз. Загалом сума відшкодування складає понад 398 тис. грн.

«Кожен з відповідачів допустив по вісім порушень авторських прав позивача на музичні твори, яке полягає у тому, що кожен з відповідачів без отримання дозволу публічно виконав по вісім музичних творів, авторські права на які належать ТзОВ «Мейсон ентертеймент». Порушення авторських прав було здійснено відповідачами умисно, без жодної спроби відповідачів попередньо сконтактуватися з позивачем», – йдеться у рішенні суду.

Водночас сам Олег Турко («Лесик») подав зустрічний позов на «Мейсон Ентертеймент», вимагаючи скасувати договір про передачу прав на пісні гурту, укладений ще у 2012 році. За умовами цього договору Олег Турко передав «Мейсон Ентертеймент» права на використання низки пісень та кліпів, за які мав отримувати авторську винагороду у 1000 грн на рік за кожен твір.

Однак суд відкинув вимоги Олега Турка, оскільки у 2012 році він таки підписався під договором про передачу прав на пісні.

В результаті учасників гурту DZIDZ’off (Олега Турка, Юлію Василець та Остапа Даниліва) зобов’язали виплатити близько 400 тис. грн як компенсацію за використання пісень DZIDZIO. ТзОВ «Мейсон ентертеймент» також вимагали в DZIDZ’off опублікувати рішення суду у будь-якому ЗМІ з щоденним тиражем більше 100 тис. примірників, однак цю вимогу суд відкинув.

Додамо, рішення суду поки не набуло чинності, оскільки DZIDZ’off ще мають час подати апеляцію.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.