дивись.info

У МЗС заперечили наявність антипольських настроїв в Україні

У МЗС заперечили наявність антипольських настроїв в Україні
фото: Вікіпедія

У Міністерстві закордонних справ України заперечили наявність антипольських настроїв в Україні, про які заявляв напередодні голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський. Про це повідомляє Радіо Свобода. 

«МЗС України взяло до уваги висловлювання міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського. Хотіли б наголосити, що в Україні немає антипольських настроїв, більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого. В українському суспільстві є чітке розуміння необхідності подальшого зміцнення співпраці з Польщею в інтересах як двох народів, так і всієї Європи. Підтвердженням цьому є сотні тисяч українців, які зараз проживають в Польщі», – заявили в Києві.

«Свого часу разом із Польщею ми досягли розуміння, що історичне примирення можливе за європейським християнським принципом «Прощаємо і просимо пробачення». Переконані, що ми маємо йти до примирення шляхом взаємного сприйняття один одного, а не нав’язування своєї точки зору. Цей принцип польській стороні було запропоновано втілити у практичну площину шляхом підписання і реалізації відповідної дорожньої карти, проте відповідь все ще очікуємо», – мовиться в заяві українського міністерства.

«Україна є відкритою до співпраці, у тому числі з історичної проблематики. Впевнені, що ми обопільно в цьому зацікавлені, розуміючи взаємну важливість українсько-польського стратегічного партнерства», – наголосили в МЗС.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.