дивись.info

В офісі омбудсмена пояснили, чому військові не мали права перекривати вулицю у Львові та вручати повістки

В офісі омбудсмена пояснили, чому військові не мали права перекривати вулицю у Львові та вручати повістки
фото: zaxid.net

Керівник секретаріату уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко пояснив, чому військові не мали права перекривати вулицю у Львові та вручати повістки.

Військові не мають права вручати повістки за віковою ознакою. Це пояснив керівник секретаріату уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко, передає «Громадське радіо».

«Коментар прес-офіцера львівської області показав елементарне нерозуміння базових прав людини. Бо він, перекрутивши положення Конституції сказав, що військовим дозволено все, що не заборонено законом. Хоча це правило діє для цивільних громадян, а для військових або загалом державних службовців є стаття 19 Конституції, де сказано, що їм можна робити виключно те, що дозволено їм нормами законів. Те, що було зроблено у Львівський області і що ніби підтримав аж губернатор Львівської області, вони перекрили вулицю і вручали повістки молодим людям для проходження медкомісій та виклику в комісаріат. Не має права військовослужбовець посеред ночі за віковою ознакою виловлювати людей та вручати повістки. Є процедура.

Лише Нацполіція має право це робити.  І за місцем реєстрації. Виключно в порядку проведення розшуку особи, яка ухиляється», — заявив Керівник секретаріату уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко.

Як повідомляв керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк в коментарі ІА Дивись.info, законом не заборонено вручати повістки як за місцем проживання, так і в місцях навчання, роботи і так далі.

«Вчора вручали повістки юнакам, які ігнорують чинне законодавство і не хочуть визначитися зі своїм подальшим відношенням до того, чи вони придатні до військової служби, чи не придатні», – наголосив Олександр Поронюк.

Нагадаємо, у Львові поліція разом із військовими уночі 4 листопада влаштували облаву на студентів поряд із закладом «Paradox» на вулиці Крива Липа.  8 жовтня близько другої години ночі, поліція влаштувала облаву на нічний клуб «Jugendhub», де в цей час проходив музичний захід. Згодом у  Міністерстві оборони заявили, що було затримано 30 осіб, 12 із яких відправили проходити медкомісію на придатність на службу. Потім у військовому комісаріаті уточнили, що з 32 затриманих чоловіків «15 ухилялись від призову на строкову військову службу та не з’являлись до військових комісаріатів».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.