дивись.info

Кримчан масово позбавляють громадянства Росії

Кримчан масово позбавляють громадянства Росії

У Криму українців, які стали громадянами РФ після анексії в 2014 році, тепер масово позбавляють громадянства. Про це йдеться в матеріалі видання «Комсомольская правда. Крим».

Як з’ясувалося, МВС Росії займається переглядом підстав видачі паспортів на півострові, журналісти ж пишуть про роботу відповідної комісії.

Представниця МВС, в 2014 році працювала над оформленням нових документів для кримчан, так пояснила ситуацію:

«Специфіка України в тому, що там не потрібна була прописка: ні роботодавці її не вимагали, ні міліція, тому люди з Харкова, Вінниці десятиліттями жили в Криму без жодного оформлення, і це було нормально. І раптом – Росія! А у цих людей дружини тут, все життя. Щоб не ображати їх, прийняли закон: в громадянство приймають всіх, хто постійно проживав на півострові на 18 березня 2014 року, тобто на момент Референдуму, але що таке «постійно проживав», ніхто не знав! Люди понесли нам все, що якось підтверджувало їх зв’язок з Кримом: квитанції по оплаті за квартиру, довідки, що лікували тут зуби…».

За її словами, при населенні Криму в два з половиною мільйони людей, паспортів видали мало не чотири мільйони. Тому з 2015 року суди в більшості рішень відмовляються визнавати громадянство РФ.

Відзначається, що ті, кому не вдалося відстояти свої права, живуть у Криму на правах іноземців: на роботу їх не беруть, квартири не здають.

При цьому без громадянства залишилася велика кількість переселенців з Донбасу. Їх проблему також ніхто не вирішує.

Окупаційна влада Криму заперечують масовість цього явища, пояснюючи цю проблему помилками в документах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.