дивись.info

Помер єпископ УГКЦ Андрій Сапеляк

Помер єпископ УГКЦ Андрій Сапеляк

6 листопада у Винниках, на 97-му році життя помер єпископ-емерит андрій Сапеляк. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив священик Вадим Соколов.

«Відійшов до Бога Владика на покої Кир Андрій Сапеляк, салезіянець… Велика людина, з якою я мав честь бути знайомим особисто. Наймолодший отець Другого Ватиканського Собору, який як єпископ, починаючи з 1961 року, 36 років віддавав всі сили на служіння Українській Греко-католицькій Церкві в Аргентині. Але як він сам сказав мені під час нашої зустрічі у Верхньодніпровську на початку 2000-их років з посмішкою: «Повернувся ось помирати в Україну. Вмерти треба дома!» Владика Андрій тоді маючи вже 80 років, створив у Верхньодніпровському (Дніпропетровська область), де він замешкав в ті часи, салезіянський осередок для дітлахів і молоді (ораторій), в якому сам натхненно працював як звичайний отець-салезіянець… Людина, яка особисто була знайома з чотирма Папами, і охоче ділилася своїми спогадами. Владика був дуже гостинним і радів кожному, хто приїжджав до його маленької хатини над Дніпром… Казав: «Шукав місце де поселитися… Думав про Львів, але там мені було так мокро… І привезли мене влітку на Дніпро… Боже! Та сама жара, як в Аргентині, Дніпро – як Парана! Тут саме і житиму! І Україна і Аргентина – все разом!»…

Зі Святими упокой, Господи, новопереставленого Архієрея Кир Андрія і сотвори йому Вічную Пам’ять…» – написав священик.

Восени 2013 року 93-річний Єпископ Української Греко-Католицької Церкви у Львові отримав паспорт громадянина України. Отримуючи документ, владика оповів що зробив це з любові до України: «Я 15 років живу в Україні і тішусь з того, що можу тут жити і вмирати. Коли я був поза Україною, я завжди працював для українців. Я так жив Україною, працював для України, що хотів їхати в саме її серце. Це моє свідоме рішення – стати громадянином України».

Помер 6 листопада 2017 року у Винниках.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.