дивись.info

Мешканці Рясного дихають повітрям із небезпечними викидами, – екологічна експертиза

Мешканці Рясного дихають повітрям із небезпечними викидами, – екологічна експертиза
Фото ілюстративне. Джерело: seuhistory.com

Незалежне екологічне дослідження повітря біля житлових будинків у Рясному показало, що норма викидів фенолу у повітря перевищена на 28%.

Про це йдеться у результатах дослідження, проведеного ПрАТ НВПП “Енергомонтажвентиляція” (свідоцтво на право проведення досліджень №РХ 1591/15 від 30.12.2015 року) на прохання ГО «Розвиток Громади».

Справа у тому, що неподалік розташована санітарна зона асфальтного заводу «Онур» і мешканці скаржилися на токсичний запах. В результаті скарг майже рік тому активісти ГО «Розвиток Громади» звернулись до Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл».

«Перевірка Державної екологічної інспекції виявила стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які не внесені в наявний дозвіл на викиди, – повідомляють активісти. –  Забруднюють повітря резервуари для зберігання бітуму та твердопаливні котли. За підсумками інспекції, посадову особу «Онуру» притягнули до адміністративної відповідальності та оштрафували на 136 грн. До 23 травня 2017 року підприємство мало отримати дозвіл на викиди в атмосферне повітря від стаціонарних неорганізованих джерел».

Як повідомляють у ГО «Розвиток Громади», до травня завод «Онуру» не отримав належного дозволу і Державна екологічна інспекція продовжила припис до 30 жовтня 2017 року.

«Зважаючи, на таку лояльність Державної екологічної інспекції до асфальтного заводу першого класу небезпеки в межах міста, ГО «Розвиток Громади» замовили незалежну екологічну експертизу повітря на межі санітарної зони і біля житлових будинків у Рясному. Заміри повітря проводились 3, 14, 16 жовтня на відстані 770м (біля будівель «Львівхімсільмаш») та на відстані 1000 м (біля житлового будинку по вул. Шевченка, 388), – йдеться у повідомленні. – Гранично допустима концентрація фенолу (ГДК), відповідно до Гігієнічного нормативу «Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць» від 03.03.2015 року  становить 0,01 мг/м куб. У Рясному, де санітарна зона асфальтного заводу становить 750 м, на відстані 1000 м, біля житлових будинків, рівень фенолу у повітрі складає 0,0128 мг/м куб, що на 28% перевищує норму».

 

«30 жовтня 2017 року сплинув термін виконання чергового припису, саме в час, коли завершився сезон ремонту доріг. Відповідь на запит ГО «Розвиток Громади» щодо виконання ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл» вимог припису остаточно роз’яснить ситуацію і подальші дії громадськості щодо функціонування тимчасового виробництва асфальту в межах нашого міста», – додали громадські активісти.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.