дивись.info

Верховна Рада прийняла закон про житлово-комунальні послуги

Верховна Рада прийняла закон про житлово-комунальні послуги
фото: Андрій Товстиженко, DT.UA

Законопроект передбачає прозорий розподіл тарифів. 

Верховна Рада в четвер, 9 листопада, прийняла у другому повторному читанні нову редакцію закону «Про житлово-комунальні послуги» №1581-д, яким передбачена схема врегулювання правових відносин між виконавцями та споживачами послуг у сфері житлово-комунального господарства в Україні. Відповідне рішення на пленарному засіданні парламенту підтримали 262 народних депутата, передає ZN.UA.

Зокрема, законопроект пропонує виділити з квартирної плати за послуги з поводження з твердими відходами. Також впроваджується типовий договір на управління будинком, який передбачає прозорий розподіл тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати за послуги з управління.

«Людині треба дати право порахувати, скільки коштує прямий договір, а скільки колективний. Тому законопроект відкриває можливості вибору для людей у багатоквартирних будинках… Послуги будуть продаватися тільки за лічильниками», – зазначила під час презентації законопроекту заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак.

Окрема частина законопроекту присвячена перевірці якості комунальних послуг. Як зазначається у пояснювальній записці, законопроект регулює відносини між споживачами та постачальниками комунальних послуг, у тому числі питання встановлення лічильників та оцінки якості надання комунальних послуг.

Законопроект також позбавляє місцеві органи влади права встановлювати тарифи на низку послуг, які виділяються з комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф на обслуговування багатоквартирних будинків. У числі таких послуг: переробка та захоронення побутових відходів, централізоване опалення та постачання холодною водою і інші. Зокрема, законопроект наділяє Кабінет міністрів правом встановлювати лише порядок формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами. А конкретні тарифи встановлюють компанії, які за місцевим конкурсу отримують право на надання населенню послуг із збирання, переробки та захоронення відходів.

За словами Олени Бабак, документ спрямований на реалізацію раніше прийнятого закону про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку. Згідно йому, Жеки повинні позбутися монополії на ринку надання комунальних послуг. Але домогтися цього, на думку депутата, не вдасться без прийняття законопроекту «Про житлово-комунальні послуги».

«У цьому законопроекті про житлово-комунальні послуги ми пропонуємо процедури, як жителі і споживачі будуть укладати договори на отримання всього комплексу послуг ЖКГ: на послуги з управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газу і електрики», – додала вона.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.