дивись.info

Здорове харчування та перекуси: поради від головного дієтолога країни

Здорове харчування та перекуси: поради від головного дієтолога країни
Фото: prinz-sportlich.de

Людина, яка дотримується здорового харчування, менше хворіє, живе більш якісним і довгим життям. Як виявляється, більшість людей мають неправильне уявлення, в чому полягає здорове харчування. 

Олег Швець, президент «Асоціації дієтологів України» в інтерв’ю прес-центру «Сьогодні Мультимедіа» відповів на питання українців щодо здорового харчування та спростував популярні стереотипи щодо корисних та шкідливих продуктів та страв.

Про вегетаріанство

За словами лікаря, здорова їжа — не обов’язково вегетаріанська: можна правильно харчуватись, маючи в меню продукти тваринного походження. «Жорстке вегетаріанство взагалі не оптимальне для деяких груп людей, наприклад, дітей, підлітків та вагітних. Але для збереження здоров’я бажано щодня споживати ¾ рослинних продуктів у складі власного раціону харчування», – зазначив Олег Швець.

Звичка регулярно споживати на обід рідкі страви не має переконливих доказів її віднесення до складових здорового харчування: скоріше, це культурна і історична особливість нашої місцини
Олег Швець

Про хліб та супи на обід

Також він зазначив, що користь хліба не залежить від його кольору. Найліпша випічка — з борошна грубого помелу з додаванням клітковини: висівок, насіння і горіхів, та мінімальним вмістом солі. А звичка регулярно споживати на обід рідкі страви не має переконливих доказів її віднесення до складових здорового харчування: скоріше, це культурна і історична особливість нашої місцини.

Про вечері після 18-тої години

Дієтолог також прокоментував і міф про шкідливість вечері після 18-ї години: – «Графік роботи людей сьогодні дуже різноманітний. Є рекомендація, що підтримується більшістю спеціалістів: потрібно їсти останній раз не пізніше трьох годин до сну».

Олег Швець порадив не нехтувати легкою вечерею, бо ранкове почуття голоду буде сильнішим і змусить з’їсти більше. Не переїдати також допоможуть перекуси між основними прийомами їжі: вони є обов’язковою частиною повноцінного харчування. Таких пауз на смачненьке має бути стільки, скільки вимагає активність людини, але кожна повинна бути корисною. Це можуть бути фрукти, овочі, горіхи, правильні бутерброди з цільнозернового хлібу або готові снеки.

Фото: Рідний Київ – Рідна країна

Про корисні снеки

Здоровий готовий перекус повинен мати в складі більше харчових волокон та менше вільного цукру, але етикетка не завжди надає таку інформацію. Зокрема, ВООЗ рекомендує вживати менше 10% калорій за рахунок вільного цукру від добової калорійності. Для людини із звичайною фізичною активністю це близько 50 г на день. До вільного цукру відносять сахарозу та фруктозу, які присутні у солодощах та солодких і фруктових напоях (включаючи 100% фруктовий сік). Фруктоза, яка міститься у фруктах та сухофруктах не враховується у таких обмеженнях, так як пов’язана з іншими харчовими інгредієнтами та має інші особливості засвоєння.

Це лише деякі з порад і роз’яснень, що прозвучали в інтерв’ю. Головні ж засади здорового харчування Олег Швець висловив у чотирьох принципах:

  1. Вживати стільки калорій, скільки витрачається.
  2. Харчуватись різноманітно та збалансовано, здоровими продуктами.
  3. Отримувати задоволення від їжі.
  4. Та слідкувати за її безпечністю.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.