• USD: 36.50
  • EUR: 38.80

У Німеччині хочуть відмовитись від 8-годинного робочого дня

У Німеччині хочуть відмовитись від 8-годинного робочого дня
Фото: pogliad.ua

У Німеччині закликали запровадити гнучкіший графік роботи для підтримки конкурентоспроможності німецьких компаній. Ця ініціатива з'явилась як реакція на різкі зміни у світі внаслідок впливу цифрових технологій.

Про це заявив глава Ради економічних експертів при уряді ФРН Крістоф Шмідт, пише DW.

Фірми, які хочуть вижити в новому, просякнутому цифровими технологіями, світі, повинні бути маневреними та вміти швидко скликати свої команди. Переконання, що робочий день починається в офісі вранці та закінчується після виходу з офісу, застаріло», - вважає Шмідт.

Водночас фахівець застеріг від прихованого збільшення робочого часу внаслідок реформи. «Можливо, роботодавцям цього й хотілося б, але повинно йтися винятково про те, щоб існуючий робочий час гнучкіше розподілявся протягом дня і тижня», - пояснив Шмідт.

Німецькі роботодавці давно виступають за скасування восьмигодинного робочого дня та збереження чинної норми щодо обмеження праці 48-ми годинами на тиждень, пише Welt am Sonntag. Вони також виступають за скорочення з 11 до 9 годин зафіксованої в законодавстві норми обов'язкової перерви між робочими днями.

Профспілки - проти, бо остерігаються фактичного збільшення робочого часу для працівників.

Рада економічних експертів передала свої висновки канцлерці ФРН Анґелі Меркель (Angela Merkel). Реформа трудового законодавства - одна з тем переговорів щодо створення коаліції «Ямайка» у складі християнських демократів, «зелених» та вільних демократів в Бундестазі нового скликання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: