дивись.info

«Чиє місто Львів?» – запитав депутат у мера Садового

«Чиє місто Львів?» – запитав депутат у мера Садового

Депутат Львівської міської ради Тарас Чолій попросив міського голову Андрія Садового  прояснити свою позицію щодо українсько-польських стосунків.

Про це йдеться у заяві депутата, передає кореспондент Дивись.info.

«Впродовж кільканадцяти днів ми знову спостерігаємо чергове загострення польсько-українських стосунків. Так, 5 листопада 2017 року, під час поїздки до Львова міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський демонстративно відмовився заходити до музею «Тюрма на Лонцького» через те, що йому не сподобалася табличка на вході, на якій поруч із радянською та нацистською згадується польська окупація у 1918 році. Після цього візиту Ващиковський дав кілька інтерв’ю, в яких заявив, що Україна «використовує» Варшаву і «не хоче діалогу», а каменем спотикання є не лише історичні питання, але й «до певної міри» освіта та повернення польській громаді в Україні костелів та парафіяльних будинків.

На тлі таких недружніх заяв, ви, міський голово, разом з народним депутатом Іриною Подоляк  мали у Генконсульстві Польщі закулісну зустріч з паном Ващиковським, суть якої громаді Львова, попри ваші пояснення у «Фейсбуці», залишається незрозумілою й викликає чимало питань. Чи не внаслідок цієї розмови пан Ващиковський в інтерв’ю «Польському радіо» висловив прикметну думку, що на «локальному рівні», тобто в переговорах з місцевими посадовцями, «справи йдуть своїм ходом, і вони вирішуються», непорозуміння розпочинаються «десь на центральному рівні», – йдеться у заяві депутата.

Відтак він попросив сказав мера відповісти на питання «Чиє місто Львів?».

Міський голова, якого на той момент у сесійній залі не було, свою позицію висловив  у коментарі журналістам.

«Львів заснував король Данило Галицький. Львів був, є і завжди буде  українським містом. Які тут можуть бути сумніви? У кого? Якщо хтось із депутатів має сумніви, то нехай іде в школу і заново вивчає історію України. Тут не може бути сумнівів. Щодо моїх зустрічей, то вони усі офіційні і публічні. Якщо вас цікавить зустріч із міністром закордонних справ Польщі, то перед зустріччю я мав спілкування з міністром закордонних справ України, мав спілкування з керівником Інститут національної пам’яті В’ятровичем і після розмови з польським міністром я доповів міністру закордонних справ України про тематику, яку обговорювали. Він подякував мені за активну, нашу спільну позицію, бо коли мова йде про українське питання – ми усі разом і тут не може бути жодних дискусій», – заявив Андрій Садовий.

При цьому Андрій Садовий заявив, що не пам’ятає чи була скандальна зустріч з польським міністром до інциденту у «Тюрмі на Лонцького», чи вже після нього.

«Я точно не пригадую, коли вона була, але я свою позицію чітко висловив у дописі на Фейсбуці. Я вважаю, що це помилка зі сторони міністра закордонний справ Польщі, що він не заїхав в «Тюрму на Лонцького» і не побачив ті злодіяння, які були зроблені проти мешканців Львова. Тут були закатовані українці, поляки, євреї і люди різних національностей. Потрібно приїжджати, бачити і не боятися цього», – додав міський голова.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.