дивись.info

У Білорусі затримали українського журналіста за «шпигунство»

У Білорусі затримали українського журналіста за «шпигунство»

Від офіційних відповідей посольство Білорусі поки що ухиляється.

У Білорусі правоохоронці затримали кореспондента Українського радіо Павла Шаройка.

Йому закидають шпигунство, повідомив у себе в Facebook голова Національної громадської телерадіокомпанії Зураб Аласанія.

«Затримано власкора UA: Українське Радіо в Білорусі, громадянина України Павла Шаройка. За нашою власною неофіційною інформацією в Білорусі, йому пред’явлено стандартне для іноземних кореспондентів звинувачення у шпигунстві», – написав він.

За словами Аласанії, від офіційних відповідей на запит української сторони посольство Білорусі поки що ухиляється.

Інформацію про затримання підтвердив генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін.

«Перед тим близько двох тижнів Павло Шаройко не виходив на зв’язок, всі спроби редакції додзвонитися до нього і його родичів не давали результату, без відповіді залишалися повідомлення редакції, надіслані електронною поштою і через інші інтернет-засоби комунікації», – зазначив він.

Як зазначив у себе в Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко, раніше Шаройко очолював корпункт УНІАН у Мінську і з 1994 року є членом Національної спілки журналістів.

«За словами дружини Павла Олени, українського журналіста Павла Шаройка затримали в Мінську 25 жовтня. В той же день у квартирі, де Павло живе з сім’єю, був проведений обшук. Затримання (арешт) проведено КДБ Білорусі. Павло має тільки державного адвоката. Тобто, наданого білоруською владою. Про залучення іншого адвоката Посольством України в РБ нічого не відомо. З сім’єю Павло спілкується листами. Перший прийшов до дружини поштою тільки через півтора тижні», – написав він.

НСЖУ пропонує об’єднати зусилля Національного радіо (НГТУ), де Павло працює штатним кореспондентом, і МЗС України для залучення незалежного кваліфікованого адвоката. При цьому Національна спілка журналістів України продовжує вимагати від білоруської влади негайного звільнення нашого колеги.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.