У Польщі заявили, що «не мовчатимуть про злочини УПА»

23660462_1614806481891763_1589711942_o
Джерело: Politeka

Голова Інституту національної пам'яті (IPN) Польщі Ярослав Шарек заявив, що Варшава не може вказувати Києву, яких героїв обирати, але про злочини УПА проти поляків на Волині мовчати теж не може.

Про він сказав в інтерв'ю виданню wPolityce, повідомляє Європейська правда.

 «IPN не може визначати українському народу, яких героїв він повинен собі вибрати. Однак інститут не може мовчати про злочини проти поляків, здійснених на Волині та у східній Малопольщі», - заявив Шарек. На думку Ярослава Шарека, Степан Бандера, який під час трагічних подій на Волині в 1943 році перебував у німецькому концентраційному таборі, теж несе відповідальність за ці події.

 

Разом з тим, Шарек вважає, що українців і поляків можуть об'єднувати інші герої, наприклад, Симон Петлюра чи генерал Марко Безручко, який захищав місто Замостя від більшовиків. Крім того, об’єднувальними темами він вважає Голодомор в Україні, підпільну діяльність католицької церкви, служіння польських священиків серед українців, діяльність антикомуністичних активістів у 1970-х роках.

Шарек додав, що попри розбіжності шанси на діалог між Польщею і Україною існують. Наприклад, у сфері обміну архівними документами.

Читайте також: Як львівська влада проявила себе у скандалі з міністром Ващиковскі. Політогляд тижня

Нагадаємо, що 18 листопада, на міжнародному пункті пропуску Шегині-Медика польські прикордонники не впустили до Польщі відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій та директора комунального підприємства Львівської облради «Доля» Святослава Шеремету.

У свою чергу голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка запросив на зустріч генконсула Республіки Польща у Львові Рафала Вольського, аби отримати пояснення щодо інциденту із Святославом Шереметою на українсько-польському кордоні.

На інцидент відреагував також голова Інститут національної пам'яті України Володимир В'ятрович. «Саме таким чином її представники здобувають для себе дешеві політичні дивіденди і навіть зберігають міністерстві крісла. А мертві, на їх думку, почекають. Заборона Святославу Шереметі в’їзду до Шенгенської зони – свідчення того, що в брудну антиукраїнську гру польські політики намагаються втягнути Європу. Певен, за це їм доведеться відповідати перед європейськими структурами і втекти, як від запитань про фашистські марші 11 листопада, не вдасться», – написав Володимир В’ятрович.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: