дивись.info

Для Жовківського замку на аукціоні хочуть купити картину Буцманюка «Жовква»

Для Жовківського замку на аукціоні хочуть купити картину Буцманюка «Жовква»

Фонд «Міжнародна співпраця для Жовкви» оголосив збір коштів для придбання на аукціоні у Варшаві картини для Жовківського замку.

Про це повідомляється на сторінці Фейсбук ДІАЗ.

«Фонд «Міжнародна співпраця для Жовкви» – неприбуткова організація, оголошує збір коштів для придбання на аукціоні у Варшаві картини Юліана Буцманюка «Жовква» (олія, 1933 рік). Картина призначена для музею в Жовківському замку», – йдеться у повідомленні.

Довідка

Юліан Буцманюк – український і канадський художник-монументаліст, учень Модеста Сосенка.

Народився 3 липня 1885 року у с. Сморжів на Львівщині в сім’ї сільського вчителя. Батько помер, коли Юліанові минув 1 рік. Мати з сином переїхала до Львова.

1906 року познайомився із Модестом Сосенком і разом із ним розпочав працю над стінописом церкви села Конюхи на Бережанщині.

Всі роботи у галицьких церквах на той час велися під патронатом та наглядом митрополита Андрея Шептицького. Роботи Буцманюка сподобались митрополитові, вони познайомилися, і митрополит опікувався молодим митцем.

Юліан навчався в одному з найпрестижніших мистецьких закладів Центральної Європи — Краківській академії мистецтв.

З початком Першої світової війни 1914 року записався у легіон Українських Січових Стрільці. Юліан Буцманюк був головним дизайнером символіки та відзнак легіону. Згодом воював в Українській Галицькій Армії (до 1919 р.).

З 1927 року викладав малювання у Львові в товаристві «Рідна школа». Емігрував до Кракова, де впродовж 1941—1944 років працював редактором Українського Видавництва. Далі переїхав до Відня та Мюнхена, а 1950 року — до Канади. Розмалював стіни катедральної церкви Св. Йосафата в Едмонтоні. Брав участь у різних виставках образотворчого мистецтва.

Найбільш відомими творами Юліана Бацманюка є розписи в стилі українського модерну:

в церкві отців василіян у Жовкві (тепер Монастир Різдва Христового і церква Серця Христового), виконані у 1910—1911 і 1931—1939 роках,

в церкві Успіння Божої Матері в селі Славсько на Бойківщині, виконані разом з Модестом Сосенком 1910 року;

розписи інтер’єру українського кафедрального собору св. Йосафата в Едмонтоні (1957—1967).

Твори Буцманюка зберігалися у львівському музеї, створеному Андреєм Шептицьким. Проте у 1952 році за наказом радянської влади були спалені на подвір’ї музею разом з тисячею інших творів українських художників.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.