дивись.info

У аеропорту Варшави розвісили мапи Польщі зі Львовом і Вільнюсом у складі

У аеропорту Варшави розвісили мапи Польщі зі Львовом і Вільнюсом у складі

Мапи Польщі зі Львовом і Вільнюсом в складі висіли в залах прильоту і відльоту на першому і другому поверхах міжнародного аеропорту Шопена у Варшаві, пише Дзеркало тижня з посиланням на Gazeta Wyborcza.

Вони були розфарбовані в польські національні кольори і включали так звані «східні креси». Польська газета зауважила, що демонстрація такого зображення Польщі неприпустиме. Оскільки варшавський аеропорт – це перший контакт іноземців з країною. Крім того, пасажирам зі Львова і Вільнюса такі мапи точно не сподобаються.

Герберт Войцеховський, який відповідає за маркетинг аеропорту Шопена, переконував, що плакати з картою Польщі присвячені відновленню незалежності Польщі після 123 років неволі. Він додав, що це був «освітній елемент». Воцеховський наполіг, що в 1918 році кордони Польщі охоплювали сучасні території Литви, Білорусі і України, і цей факт не підлягає обговоренню.

Видання пише, що вчора, у понеділок, плакати з мапою Польщі ще висіли в залах аеропорту. Але вже сьогодні віце-спікер Сенату Богдан Борусевич обійшов зали і повідомив, що їх зняли.

«Вже немає і сліду ревізіоністських плакатів в аеропорту», – зауважив він, припустивши, що їх демонтували після розголосу в пресі.

Читайте також: У Польщі правляча партія вже два роки шукає нових ворогів або відновлює старих, – редактор українського порталу в РП

Нагадаємо, що останнім часом відносини між Україною і Польщею загострилися. 18 листопада на територію Польщі не пустили секретаря Державного комітету з питань увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни і політичних репресій Святослава Шеремету.

17 листопада, у Кракові відбулося засідання Консультативного комітету президентів Польщі і України, після якого заступник глави АП України Костянтин Єлісєєв заявив про те, що Київ і Варшава докладуть зусиль, аби «чорний список» з прізвищами персон нон грата став коротшим.

Читайте також: Польські політики спекулюють на історичних питаннях, – Руслан Забілий

Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про те, що Польща може заборонити в’їзд українцям, які дотримуються антипольських поглядів в історичних питаннях.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.