дивись.info

Органний зал є власністю міста. І він залишиться власністю міста, – Остапович про припущення Калинця

Органний зал є власністю міста. І він залишиться власністю міста, – Остапович про припущення Калинця
фото: сторінка Івана Остаповича у Facebook

Новообраний директор Львівського будинку органної і камерної музики Іван Остапович в коментарі Дивись.інфо підтвердив інформацію про те, що в установі наразі зняли зі стін портрети Андрея Шептицького та Степана Бандери, а також національний прапор.

Про це, нагадаємо, раніше заявив відомий поет, колишній дисидент Ігор Калинець. За його враженнями, Львівський органний зал можуть передати польській громаді.

Однак, за словами Івана Остаповича зроблено це через те, що в Органному залі планується проведення ремонтних робіт.

«Органний зал повинен виконувати ту функцію, яка, в принципі, закладена в його основі, в основі цієї структури, відколи вона почала діяти. А саме – дарувати мешканцям Львова і туристам насолоду від мистецтва. Ми плануємо оживити і відновити цю функцію. Оскільки це основна його функція – Органного залу. Лідери української думки чи національний прапор не можуть бути розміщені на стінах, приліплені скотчем. Це не є достатня пошана. Це є ганебний спосіб для пошани лідера національної думки. І ще в нас у фойє та коридорі планується ремонт, планується проведення ремонтних робіт. Тому, відповідно будь-які національні ідентичності  повинні зайняти своє чільне і достойне місце, а не бути розміщені як-небудь і будь-де», – сказав Іван Остапович.

На питання про те, чи Львівський органний зал можуть передати польській громаді, керівник установи запевнив, що ні.

«Органний зал є власністю міста. І він залишиться власністю міста», – певен Остапович.

Олег ГАЛІВ

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.