дивись.info

Вчені провели аналіз ДНК «рештків снігової людини»

Вчені провели аналіз ДНК «рештків снігової людини»
Фото: Новое Время

Останні аналізи ДНК показали, що кістки, які місцеві жителі вважали рештками йєті, насправді належали кільком ведмедям.

Снігова людина, йєті або бігфут – популярний персонаж сучасних легенд. Настільки популярний, що його «решткам» навіть знайшлося місце в приватних колекціях. Аналіз ДНК дев’яти таких зразків показав, що майже всі вони належать ведмедям, пише «Новое время».

Зокрема, дев’ять зразків, зібрані в Тибеті і в Гімалаях, включали в себе волосся, шкіру, зуби, кістки, і фекалії. Всі зразки, крім одного, виявилися від ведмедів – азіатських чорних ведмедів, гімалайських бурих або тибетських. Ще один зразок, з музею Месснер, виявився зубом собаки.

«Наші дані переконливо свідчать про те, що біологічні основи легенди про йєті можна знайти серед місцевих ведмедів, і наше дослідження показує, що генетика повинна бути в змозі розплутати і інші подібні таємниці», – розповів автор незвичайного дослідження, біолог Шарлотта Ліндквіст з університету в Баффало.

Ліндквіст робить висновок про те, що легенди про снігову людину мають під собою реальну основу. Але йдеться про зустрічі з ведмедями, а не про аномальних приматів. «Очевидно, що більша частина легенд про йєті пов’язана з ведмедями», – додає Линдквист.

Але дослідження має й інше важливе застосування. Справа в тому, що порівняння отриманих результатів аналізу ДНК ведмедів, може дати певне уявлення про еволюцію цих хижаків, багато з яких є уразливими або перебувають під загрозою зникнення.

Зокрема, вчені виявили, що тибетські бурі ведмеді тісно пов’язані з американськими ведмедями, а ось гімалайські ведмеді відносяться до іншої еволюційної лінії, яка стала самостійною близько 650 тисяч років тому, під час основного льодовикового періоду.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.