дивись.info

У Львівській облраді погодили стратегію розвитку гірських територій

У Львівській облраді погодили стратегію розвитку гірських територій

Сьогодні, 30 листопада, постійна комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку підтримала проект Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2020 роки з подальшим її розглядом на черговій сесії обласної ради. 

Про це йдеться на сайті Львівської облради.

Як зауважив голова бюджетної комісії Олег Домчак, Стратегія розвитку гірських територій формувалася протягом року.

«Цей документ – це дорожня карта, під яку депутатський корпус в межах обласних програм буде передбачати фінансовий ресурс на підтримку гірських територій. Додам, що від обласної ради було запропоновано і в подальшому враховано в проекті Стратегії такі пропозиції: доопрацьовано розділ щодо розвитку туризму і дорожньої галузі, сформовано переліки об’єктів, перейменовано документ із програми на стратегію, а також запроваджено квотний принцип по програмах», – розповів він.

Зауважимо, що проект Стратегії розвитку гірських територій як документ характеризується чотирма позитивними ознаками: структура – охоплює усі галузі життєдіяльності територій; ґрунтовна аналітика – визначення заходів і механізмів реалізації основних завдань, передбачених Стратегією; наявність квотного принципу для обласного програмного ресурсу для гірських територій; перелік пріоритетів із необхідним обсягом фінансування в перспективі на 5 років.

Джерелами фінансування Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2020 роки є не лише програмний ресурс обласного бюджету, а й інвестиції, кошти місцевих бюджетів, державної скарбнички, міжнародної технічної допомоги та інші. «Наявність об’єкту в Стратегії – не означає, що він точно буде кимось профінансований. Ця обставина означає тільки те, що потрібно знаходити різноманітні джерела фінансування цих об’єктів», – підкреслив під час доповіді директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

У випадку, якщо депутати Львівської обласної ради ухвалять Стратегію розвитку гірських територій, документ може стати підґрунтям для розробки на державному рівні законопроектів щодо підтримки карпатських регіонів.

Варто додати, що під час засідання бюджетна комісія погодила також зміни до Програми розвитку освіти Львівщини на 2017-2020 роки та до Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017-2020 роки. А також затвердила звіти про виконання Програми розвитку лісового господарства та Програми комплексного розвитку території Львівської області за 9 місяців.

Крім того, депутати підтримали перерозподіл коштів у межах обласних профільних програм на поточний рік, а також розглянули низку бюджетних пропозицій для фінансування у 2017-му. Зокрема, доручили департаменту фінансів облдержадміністрації опрацювати питання виділення коштів у сумі 23 тис грн Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернату ім. С. Крушельницької для організації навчального процесу, 193 тис грн – для завершення ремонтних робіт аеродрому «Цунів» Львівського АСК ТСОУ, 138 тис грн як співфінансування – для облаштування та ремонту квартири зв’язкової генерала Романа Шухевича – Ольги Ільків.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.