дивись.info

Вчені з’ясували, що собаки розумніші за котів

Вчені з’ясували, що собаки розумніші за котів
Фото: Українська правда. Життя

Вчені нарешті знайшли відповідь на одвічне питання – хто розумніший, коти чи собаки. Схоже, що таки собаки.

Про це пише «ВВС Україна» з посиланням на Daily Telegraph.

За інформацією видання, вперше дослідники взялися вивчати не лише розмір мозку тварин, але і кількість нейронів в його корі, так звані «маленькі сірі клітини», що «відповідають» за мислення, планування та складну поведінку.

Результати досліджень показали, що кішки мають вдвічі менше таких нейронів. У собак їх приблизно 530 мільйонів, у котів – всього 250. Для порівняння – у людини їх близько 16 мільярдів.

На переконання Сузани Херкулано- Хозель, доцента кафедри психології та біологічних наук Університету Вандербільта в США, – «у собак є біологічна здатність вдаватися до набагато складніших та гнучкіших кроків у житті, ніж в котів».

Daily Telegraph також розповідає, що вчені проаналізували мозок різних тварин – від щурів і єнотів до левів та бурих ведмедів. Вони виявили, що тварини з більшим мозком часом мають менше нейронів.

Фото: dailymail.co.uk

Цікаво, що собака породи ретривер має більше нейронів, аніж гієна, лев чи бурий ведмідь. До речі, ведмідь має стільки ж нейронів, скільки й кіт, хоча його мозок в 10 разів більше, за мозок кота.

«Тобто можна припустити, що коти такі ж розумні, як ведмеді, але не настільки, як собаки», – йдеться в повіомленні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.