дивись.info

Як уберегтися від грипу

Як уберегтися від грипу

Про те, як вберегтися від грипу та ГРВІ, розповідає заступник головного лікаря Житомирського обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини Ігор Бібіков, пише Сільське життя.

Сезон захворюваності на грип та ГРВІ почався у жовтні та триватиме до весни наступного року. У цей період ризик значно зростає. Зазвичай симптоми з’являються раптово: підвищення температури вище 38 градусів, біль у м’язах, горлі, а також головний біль, кашель та нежить.

Якщо стан погіршується, негайно звертайтеся безпосередньо до лікаря.

Найдієвішим методом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час для введення вакцини – початок осені, разом із тим, щеплюватися рекомендують упродовж усього сезону грипу. Імунітет після щеплення формується через 7-14 днів. За рекомендацією ВООЗ, для забезпечення максимального захисту від вірусів, циркуляція яких очікується саме цього сезону, щорічно змінюється штамовий склад вакцин. Перед щепленням рекомендується звернутися до сімейного лікаря, який порадить ефективну вакцину саме для вашого організму. На сьогодні оновлений штамовий склад затверджено для 4 вакцин, виробниками яких є: Нідерланди, Китай, Корея та Франція. Вакцини вже можна придбати в аптеках.

Насамперед потрібно щеплюватись тим, хто належить до груп ризику. Йдеться про дітей віком до 5 років, вагітних, людей похилого віку, людей з надмірною вагою тіла, хворих на цукровий діабет, на хронічні захворювання серцево-судинної системи та легенів та тих, хто перебуває на імуно-суперсивній терапії. Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує їхні шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто і вижити.

Не слід забувати й про професійні групи ризику: це медики, педагоги, працівники торгівлі та громадського транспорту. Вони не мають можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, а тому їм потрібно подбати про засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.

МОЗ наполягає на тому, що якщо людина захворіла на грип, вона повинна лишатися вдома ще як мінімум добу після того, як спаде висока температура.

Хоча найкращим способом вберегтися від сезонного грипу лікарі називають вакцинацію, але кілька простих правил, можливо, допоможуть вам уникнути хвороби.

1. Захворів – сиди вдома.

Візьміть лікарняний, грип швидко передається, тому “трудовий героїзм” лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з хворим.

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, кашель або нежить. Якщо ж захворіли ви, тримайте дистанцію з іншими людьми для того, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикривайте рот і ніс.

Під час чхання та кашлю грип розповсюджується дуже швидко. Прикривайте серветкою ніс та рот, це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Мийте руки.

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя.

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот і ніс.

6. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення.

Регулярно провітрюйте приміщення, дезінфікуйте та очищайте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...