дивись.info

У Швейцарії створили «живе» чорнило для 3D-друку

У Швейцарії створили «живе» чорнило для 3D-друку
Фото: ілюстративне

Вчені з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха розробили чорнило, яке містить живі бактерії.

Така технологія дозволить створювати нові системи для очищення забруднень і генерації енергії, пише «Новое время».

Зокрема, Мануель Шаффнер і його колеги надрукували зразок матеріалу з живими бактеріями Pseudomonas putida, здатної переробляти деякі види нафтопродуктів, в тому числі отруйних. Поміщений в розчин фенолу зразок за кілька днів повністю очистив воду.

«Ми впровадили бактерії в біосумісне і функціоналізоване чорнило для 3D-друку і надрукували два типу «живих матеріалів», які здатні розкладати забруднюючі речовини”», – зазначили автори роботи.

Другий вид бактерій, які додали в чорнило, продукує чисту целюлозу, яка володіє відмінними загоюючими властивостями при лікуванні опіків живих тканин, вона знімає біль і зберігає потрібну вологість в місці застосування.

Чорнило складаються з біологічно сумісного гідрогелю, який забезпечує основу, структуру майбутнього матеріалу. До складу чорнила входять цукри – поживні речовини, необхідні для життя бактерій і виробництва целюлози, а також низка інших з’єднань, що підтримують потрібний рівень консистенції. Чорнило отримало назву Flink – «функціональне живе чорнило».

Надалі вчені мають масштабувати процес і навчитися роздруковувати великі структури промислових розмірів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.