Музей Франка дивує відвідувачів виставкою сучасного мистецтва (Фото)
У Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка триває виставка сучасного мистецтва «Franko Laboratorium», яку відкрили 1-го грудня. Участь в проекті взяли 35 студентів Львівської національної академії мистецтв.
Молоді митці упродовж кількох місяців працювали над тим, аби вразити відвідувачів і показати творчість та постать великого Каменяра зовсім по-новому: оригінально, незвично і свіжо. Керівник проекту - викладач академії мистецтв Василь Одрехівський.
«Василь Одрехівський цього семестру ввів в академії новий курс - сучасне просторове мистецтво. І там набралис на той курс 35 студентів. Протягом семестру вони вивчали загальну теоретичну частину і практичну. Вони мали втілити якийсь проект мистецький в просторі Франкового дому. Бо один з елементів - треба вибрати локацію, в якому ти будеш презентувати свій проект. Богдан Тихолоз (директор музею Франка - АВТ.) читав їм кілька лекцій про Франкове життя, творчість і так далі. І кожен із них вирішив, що вони будуть робити. І відповідно вони зробили цих 35 різних об'єктів: перформанси, інсталяції, відео, різні постери, колажі», - каже заступник директора музею Івана Франка Михайло Кобрин.
Побачити роботи можна у виставкових залах, конференц-залі та літературній експозиції. Серед найоригінальніших робіт, зокрема, череп відомого усім нам Фарбованого Лиса. Тут зі стелі на нього капає фарба. Вражає і «Вікно у світ Франка» та
Працівники музею запевняють, такими Франка і його творче життя ще ніхто не бачив. Та і відвідувачам «Франкового дому» сучасне мистецтво до душі.
«Люди в більшості реагують позитивно. Обурень я не чув. Зрозуміло, що багато хто висловлює думку, що не всі роботи однакової якості, не всі роботи однаково вражають і не однаково всі роботи розуміють. Але поряд з тим досить позитивно, я ще негативних відгуків не чув. Навпаки, багато хто хвалить, що це по-сучасному, по-новому, по-цікавому відкривається Франко», - зазначає Михайло Кобрин.
Побачити роботи проекту «Franko Laboratorium» усі охочі зможуть ще до 20 грудня. Після завершення проекту частина робіт залишиться у фондах музею.
Олег ГАЛІВ, фото – музейні
Коментарі