дивись.info

«Євробляхи»: майже 300 державних чиновників їздять на авто з іноземною реєстрацією

«Євробляхи»: майже 300 державних чиновників їздять на авто з іноземною реєстрацією
Інфографіка: Bihus.info

Проте аналітики проекту «Декларації» з подивом виявили, що на «євробляхах» їздять не лише пересічні громадяни, а й чиновники, пише Bihus.info.

Найбільше таких власників у Закарпатській та Львівській областях.

Перші автівки на іноземній реєстрації у західних регіонах почали з’являтися ще в середині 2000-х, до того як це стало мейнстрімом по всій Україні. Зазначається, що масово закуповуватися «євробляхами» чиновники та інші декларанти почали останнім часом. Більше половини всіх задекларованих автівок (53,5%) з’явилися саме 2016 року. Для порівняння, у 2015-му були набуті лише 16,9% від усіх транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Найбільшими шанувальниками таких автівок виявилися чиновники із двох прикордонних регіонів – Закарпаття (25,7% від усіх автівок) і Львівщини (20,6%). На єврономерах тут їздять усі – від лісників і до місцевих депутатів, суддів, прокурорів і працівників ДФС, які навпаки мали б займатися їх розмитненням.

І замикає трійку Київська область та місто Київ (11,1% від усіх «блях»).

Поряд із бюджетними автівками нерідко трапляються і більш представницькі моделі. Згідно із аналізом декларацій, чиновники їздять такої на дев’яти Volkswagen Touareg, восьми Mercedes-Benz ML-класу, семи BMW Х5, п’яти Land Rover Freelander, трьох Jeep Grand Cherokee, двох Audi Q7 і двох Lexus.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.