дивись.info

Майже половина мешканців Західного регіону готова обміняти свободу на матеріальний добробут

Майже половина мешканців Західного регіону готова обміняти свободу на матеріальний добробут

48,5% мешканців Західного регіону готові в обмін на власний добробут поступитися державі часткою своїх прав та громадянських свобод.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного наприкінці 2016-початку 2017 років, яке презентували 15 грудня, інформує ІА Дивись.info.

48,5% мешканців Західного регіону готові в обмін на власний добробут поступитися державі часткою своїх прав та громадянських свобод. Ще 29,9% кажуть, що заради особистої свободи та гарантій дотримання всіх громадянських прав готові терпіти певні матеріальні труднощі.

«Ми ставили контраверсійне питання стосовно того, що люди б обрали. Чи вони готові терпіти певні матеріальні труднощі, але свої права нікому не дати обмежити, чи ні», — пояснює Світлана Колишко, керівниця групи з прав людини, координаторка проекту Програми розвитку ООН в Україні.

Натомість найменше людей, готових обміняти свободу на матеріальний добробут, виявилося у Центрі та на Донбасі: 15,6 та 21,8 відсотків відповідно.

Джерело: Резюме дослідження

Зазначимо, опитування проводили наприкінці 2016-початку 2017 років. Загальнонаціональне дослідження охоплювало 2002 респонденти у всіх регіонах України, окрім окупованих територій. Крім того, в рамках дослідження були опитані певні тематичні групи: поліцейські, державні службовці, судді, правозахисники, журналісти та вчителі.

Дослідження проводив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірма «Юкрейніан соціолоджі сервіс» на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці з ГО «Центр інформації про права людини» і Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.