дивись.info

Стало відомо, скільки українців вважають катування ворога на війні прийнятними

Стало відомо, скільки українців вважають катування ворога на війні прийнятними

41,2% українців виступають проти катувань ворогів під час бойових дій, бо цього не дозволяє закон.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного наприкінці 2016-початку 2017 років, яке презентували 15 грудня, інформує Дивись.info.

41,2% українців виступають проти катувань ворогів під час бойових дій, бо цього не дозволяє закон. Ще 39,6% вважають такі дії неприйнятними, бо це суперечить принципам гуманізму. Утім 8,1% переконані, що мета виправдовує засоби — якщо треба добитися необхідних відомостей, то катування припустимі. А 6,8% вважають тортури адекватною відповіддю на такі ж дії ворога. Ще 11% не змогли відповісти на ці питання.

Зазначимо, опитування проводили наприкінці 2016-початку 2017 років.

Загальнонаціональне дослідження охоплювало 2002 респонденти у всіх регіонах України, окрім окупованих територій. Крім того, в рамках дослідження були опитані певні тематичні групи: поліцейські, державні службовці, судді, правозахисники, журналісти та вчителі.

Дослідження проводив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірма «Юкрейніан соціолоджі сервіс» на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці з ГО «Центр інформації про права людини» і Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.