Актуальні теми:

Підтримати

На Закарпатті виготовляють меблі IKEA для кожного будинку в Європі (фото)

На Закарпатті виготовляють меблі IKEA для кожного будинку в Європі (фото)
Фото: Mukachevo.net

Меблі, які вже стали легендою та за якими постійно стоять черги у великих закордонних супермаркетах, виробляють в Україні, а саме в селищі Великий Бичків, що на закарпатській Рахівщині.

Саме тут знаходиться підприємство, яке вже з десяток років працює з іноземними інвестиціями та постачає стільці у більше десяти країн Європи, пише Mukachevo.net.

Зазначається, що основним продуктом фірми зараз є стільці моделі «Börje», які IKEA продає вже близько 20 років і яких випущено багато мільйонів екземплярів. Ще одна модель - «Ingolf», її підприємство випускає її близько кілька десятків тисяч штук на місяць.

Також у цих цехах виробляють ліжка, інші меблі для спальні, кухонні столи та чорнову меблеву заготовку. Для своїх потреб фірма споживає близько 500 тисяч кВт електроенергії, стільки ж споживає все селище, де воно знаходиться.

На підприємстві висушують 2500 куб.м. деревини на місяць. Температура у котлі сягає 700-900 градусів за цельсієм. На території та в цехах кожен виріб проходить всі стадії від придбання сировини у місцевих лісозаготівельників, її миття від бруду до упакування за стандартами IKEA.

На виготовлення одного стільця витрачається близько години часу. Пакується ж він за півтори хвилини. За вісім годин зміни тут виготовляється 300 стільців. За добу – вдвічі більше. Ще 600 робиться і відправляється напівфабрикатами. У один вантажний автомобіль вміщається 1440 стільців у розібраному та запакованому стані.

Продукція фірми із закарпатського високогірного селища постачається до більш ніж 10 країн Європи. До війни значну частину стільців експортували також до Росії, проте через конфлікт керівництво звернулось до інвесторів із проханням замінити країну збуту.

Працюють над комфортом своїх клієнтів тут близько 450 людей. Часом і їх не вистачає, адже, не зважаючи на високі зарплати і соціальне забезпечення закарпатці часто міняють постійну роботу на заробітки за кордоном. Проте кадровий потенціал, кістяк фірми, тут не дуже великий – це 40-60 чоловіків, які не втекли від війни. У попередні роки на підприємстві працювало до 500 чоловік, проте останнім часом зменшилась сировинна база, зменшується кількість рубок в лісі.

Всі працівники підприємства проходять базове навчання за спеціальністю верстатника у навчальному центрі. Раніше керівництву пропонували домовитись про посвідчення для працівників, які б свідчили про проходження курсів. Та на підприємстві повважали, що досвід та практика важливіші за «корочку».

Як на справжньому європейському підприємстві, тут значну увагу приділяють екології та соціальній відповідальності. Так із території не вивозиться практично ніякого сміття. Навіть кінцевий побічний продукт – тирса подається на котельні, якими опалюють приміщення сушки, цехів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: