Львівська облрада обурилася розподілом екологічного податку

IMG_2360

У четвер, 21 грудня, Львівська обласна рада прийняла під час позачергової сесії звернення до Кабінету міністрів України і Верховної Ради України щодо розподілу коштів екологічного податку, передає кореспондент Дивись.info.

Депутати Львівської обласної рада прийняли звернення до Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України щодо розподілу коштів екологічного податку, передає кореспондент Дивись.info.

«Львівська обласна рада вітає вчасне прийняття Державного бюджету України на 2018 рік і водночас висловлює своє обурення пропозиціями Міністерства екології та природних ресурсів України щодо розподілу коштів екологічного податку. У Державному бюджеті на 2018 рік передбачається внесення змін до розподілу відсотків зарахування екологічного податку між державним і місцевими бюджетами (з 20 відсотків до державного бюджету та 80 відсотків до місцевих бюджетів на 50 відсотків до державного бюджету та 50 відсотків до місцевих бюджетів). Таким чином, до спеціального фонду місцевих бюджетів з 2018 року зараховуватиметься лише 50 відсотків відрахувань екологічного податку, у тому числі 15 відсотків – до бюджетів міст, сіл, селищ та об’єднаних територіальних громад, 35 відсотків – до обласних бюджетів», - йдеться у зверненні.

Депутати облради вважають, що прийняття таких змін є неприпустимим, оскільки: суперечить принципу децентралізації, адже розширення повноважень місцевих громад має бути підкріплене відповідним ресурсом; органи місцевого самоврядування на місцях краще обізнані з екологічними проблемами, наявними на відповідних територіях; території, де розміщені найбільші забруднювачі, мають отримувати найбільшу компенсацію для вирішення своїх екологічних проблем; ставлять під загрозу реалізацію державної та регіональної екологічної політики на місцях.

З огляду на зазначене вище, Львівська обласна рада звертається з вимогою переглянути і внести зміни в Державний бюджет України в частині розподілу коштів екологічного податку.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: