МОЗ закупить додаткові ліки для пацієнтів з онкологією на зекономлені 100 мільйонів гривень

Himioterapija_raka_shhitovidnoj_zhelezy

Відповідне розпорядження днями підтримав Кабінет Міністрів України, а сьогодні затвердив Бюджетний комітет Верховної Ради України.

Про це повідомили в МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я оптимізувало витрати на низку програм та протягом 2017 року досягло економії у 100 млн грн. Зекономлені кошти буде перерозподілено на закупівлю препаратів для лікування дорослої онкології. Наразі міністерство працює над визначенням переліку препаратів, на які буде виділено кошти.

Онкологія – одна з найбільш недофінансованих програм. Загальний обсяг виділених бюджетних коштів на програму становив усього 397 млн грн у 2016 році, та майже 709 млн грн у 2017 році. Незважаючи на значне збільшення фінансування програми, у 2017 році державне фінансування  забезпечувало лікуванням лише 24% дорослих хворих.

«У всьому світі спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на рак. В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів. Тому лікування онкозахворювань є одним із пріоритетів держави. Ми працюємо і будемо продовжувати працювати над тим, аби якомога більше українців мали доступ до безкоштовного лікування», – сказала Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров`я.

Згідно з даними Канцер Реєстру, в Україні щороку реєструється більше 130 тис. нових випадків захворювання на рак. Фактично, кожен сороковий українець хворіє на рак і потребує високовартісного лікування.

«Ми вже багато років допомагаємо державі боротись із онкозахворюваннями у дорослих пацієнтів, шукаємо гроші для їх лікування. Непросто шукати благодійників для дорослих – дорослим пацієнтам допомагають неохоче, вони не викликають стільки співчуття як діти, – констатує Ольга Фещенко, президент благодійного фонду «Рожева стрічка». – Ми раді, що Міністерство охорони здоров’я ставить проблему дорослої онкології в пріоритет та шукає шляхи її вирішення. 100 млн грн – це не пуста цифра, за нею стоять врятовані життя і цілі родини. Адже дорослі пацієнти – це чиїсь батьки і, хоч і дорослі, а все ж чиїсь діти».

Наразі Міністерство розпочинає закупівлі ліків для онкохворих пацієнтів через Програму розвитку ООН.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: