дивись.info

НАТО підозрює РФ в бажанні знищити підводні інтернет-кабелі – ЗМІ

Росія може навмисно пошкодити підводні кабелі, що забезпечують вихід в інтернет в Європі і Північній Америці. Про це повідомляє  Європейська правда з посиланням на The Washington Post.

«Ми зараз бачимо підводний діяльність в околицях підводних кабелів, який, як я вважаю, ніколи не бачили», – заявив командувач підводними силами НАТО Ендрю Леннон. За його словами, Росія “явно проявляє інтерес” до підводного інфраструктурі альянсу.

Зокрема, для забезпечення безпеки інфраструктури в Північній Атлантиці НАТО вирішило відновити командний пункт, закритий після закінчення холодної війни.

Союзники альянсу, як пише видання, також “поспішають наростити” можливості свого флоту і розробити вдосконалені літаки для виявлення підводних човнів.

Військові країн НАТО визнають – це може бути пов’язано з бажанням Кремля отримати можливість розірвати лінії передачі даних або будь-яким чином використовувати їх.

«Чи можете ви уявити собі сценарій, при якому ці кабелі будуть пошкоджені, що відразу ж катастрофічно вплине як на нашу економіку, так і на спосіб життя в цілому?» – заявив маршал бріатнскіх ВВС Стюарт Піч.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...