У Нацраді назвали телеканали, які мають найбільший обсяг мовлення українською

tv_mova_650x410
Фото: Бердичів СІТІ

10 телеканалів, що мають найбільший обсяг мовлення українською: «UA:Перший», «1+1», НТН, «Еспресо», «Громадське ТБ», «5 канал», «Культура», «Мега», М1, ТЕТ і «Новий канал».

Про це повідомив член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський 26 грудня під час прес-конференції в Укрінформі.

«Серед розважально-інформаційних телеканалів фактична частка української мови найбільше представлена в ефірі «UA:Перший» (100%), «1+1» (83%) та НТН (75%). Найменше державної мови - в ефірі телеканалу «Інтер» (37%). Також на свої показники треба звернути увагу телеканалам ICTV та «Україна» (74% і 66% відповідно - ред.), адже за рік закон вимагатиме фактичної наявності української мови в 75%», - сказав Костинський.

Водночас він поінформував, що в ефірі інформаційних телеканалів показники фактичного та формального обсягів української мови є майже однаковим.

«Оскільки ми знаємо, що ці телеканали є телеканалами новин, то вони дають найбільше власного продукту. Тут формальна і фактична частка української мови збігається і становить 99% і 95%. Найменший обсяг української в ефірі телеканалу «112 Україна» - це 79%, але у будь-якому разі це перевиконання квоти. Найбільше ж державної мови зафіксовано в ефірі «Еспресо», «Громадського ТБ» і «5 каналу», - сказав член Нацради.

Серед пізнавальних телеканалів найкращі показники в дотриманні законодавства демонструють «Культура» і «Мега» - 100 і 98% відповідно за обома показниками.

«Водночас телеканал «Ескулап», демонструючи формальне виконання закону на 100%, фактично забезпечує в ефірі лише 49% української мови», - уточнив Костинський.

Що ж до розважальних телеканалів, то, за його словами, майже всі такі мовники формально перевиконали вимоги закону. Лідерами цієї групи каналів є М1, ТЕТ і «Новий канал» зі 100%, а аутсайдером став «Індиго» - 37% україномовного контенту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: