дивись.info

Два українських банки припинили діяльність

Два українських банки припинили діяльність

Національний банк відкликав банківські ліцензії банків «Апекс» та «Промислово-фінансового банку» за процедурою добровільного припинення банківської діяльності.

Про це повідомили в прес-службі НБУ.

Національний банк України рішеннями Правління від 26.12.2017 №827-рш та №829-рш відкликав банківські та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій у ПАТ «Апекс-Банк» (м. Київ) та ПАТ «Промислово-фінансовий банк» (м. Кременчук) відповідно. Ці банки прийняли рішення про добровільне припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи.

«Ми вважаємо рішення деяких банків припинити банківську діяльність виваженим та «дорослим» кроком, який свідчить про адекватну оцінку акціонерами цих банків ситуації на ринку та власних можливостей щодо вибору та реалізації бізнес-моделі конкретного банку», – підкреслила заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.

«Наявність життєздатної бізнес-моделі та готовність і спроможність акціонерів підтримувати фінансову стійкість банку – запорука успішності будь якої банківської установи. В свою чергу, можливість безболісної трансформації в небанківську фінансову або не фінансову установу сьогодні не лише мінімізує ризики вкладників та кредиторів, а й дає реальну можливість акціонерам переорієнтуватись на інші види діяльності, які можуть бути більш привабливими для них та прийнятними з точки зору регулятора», – наголосила вона.

Нагадаємо, передумовою для відкликання банківської та генеральної валютної ліцензії є погодження банками з Національним банком плану припинення та повне виконання зобов’язань, пов’язаних з банківською діяльністю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.