На Закарпатті у психлікарні 9 років утримують жінку через підозру на черевний тиф

26114228_1611329338928056_5250953690529460943_n

Під час моніторингу Національного превентивного механізму в одній з психіатричних лікарень на Закарпатті правозахисники знайшли жінку, яку 9 років утримували в окремій палаті через підозру на черевний тиф.

Про це у Facebook написав регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Закарпатській області Олег Григор’єв, передає ZIK.ua.

«Ми знайшли літню жінку, яка більше 9 років проживає в окремій палаті. В цій палаті, окрім старого ліжка і пластикової бочки з написом «Брудна білизна», більше нічого немає. За словами лікарів, колись у неї був черевний тиф, зараз вона є його носієм, а тому її треба ізолювати. Вдумайтесь – не 1 місяць, не 5 місяців, не рік, а 9 років в ізоляції! Випадки черевного тифу майже вже не зустрічаються на території України, його успішно побороли ще у минулому столітті», – розповів правозахисник.

За його словами, жінка роками не виходила на вулицю і не спілкувалася з людьми. Їй не робили аналізи, аби перевірити наявність хвороби. При цьому у психіатричній лікарні пацієнти можуть перебувати до 6 місяців.

«Злочинна недбалість лікарів занапастила життя цієї літньої жінки. Це не просто недбалість, це людська байдужість, – зазначив правозахисник і доповнив. – Так виглядає катування у 21 у столітті».

Григор’єв пояснив, що питання черевного тифу регулює радянський наказ №139, яким користуються і тепер. Згідно з законом, для того, аби встановити, що особа є хронічним носієм черевного тифу, треба протягом кількох років раз на квартал здавати аналізи. Якщо діагноз носія встановлено, пацієнта лише відсторонюють від роботи у сфері харчування, обслуговування і роботи з людьми, тоді як члени його сім’ї можуть продовжувати працювати в цих сферах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: