дивись.info

Ветерани АТО звинуватили виробника горілки «Хортиця» в фінансуванні терористів (фото)

Ветерани АТО звинуватили виробника горілки «Хортиця» в фінансуванні терористів (фото)
Фото ілюстративне. Джерело: Факти

Про це йшлося на прес-конференції у центрі «Укрінформ». Представники Професійної спілки військовослужбовців-ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і поліцейських заявили, що український горілчаний бренд торгує товарами на окупованих територіях.

За словами активістів, вони отримали докази торгівлі ТОВ «УДК» – ТМ «Хортиця» на окупованих територіях і сплату «податків» окупантам в ОРДЛО і в Криму.

Відтак, вони вважають компанію причетною до суспільно-небезпечних злочинів, визначених статтею 258-5 Кримінального кодексу України про фінансування тероризму.

До слова, на офіційному сайті ТМ «Хортиця» на карті дистрибуції Донецьк і Луганськ також позначені як міста, куди реалізовують горілку.

Як зазначають ветерани, їм стало відомо, що в торгових мережах Луганська і Донецька продукція зазначеного виробника вільно продається з так званою «акцизною маркою» невизнаних самопроголошених «республік». Це свідчить про сплату податків окупантам і, як наслідок, фінансову підтримку терористичної діяльності.

«Наші військові бачили і ешелони, які ходили на непідконтрольну територію по кілька разів на день. Йдуть обстріли, а потім йдуть ешелони. Деякі бійці спостерігають, як автотранспортним шляхом йде контрабанда. І вони знають, що хтось заробляє на крові. Зараз ми бачимо, що масштаби досягли всеукраїнського рівня. Наявність акцизних марок «терористів» свідчить про сплату «податків» в ОРДЛО… Фактично, мова йде про порушення кількох статей Кримінального кодексу України, серед яких найголовніша – 258-5 – фінансування тероризму», – заявив волонтер, активіст проти фінансування Україною російських терористів Артур Козачук.

Активісти представили фото чеків та «акцизних марок» на пляшках. Крім того, у відкритих джерелах не важко знайти роздрібну ціну виробів ТМ «Хортиця» (у рублях), які реалізовуються в окупованому Донецьку.

Журналісти Дивись.info намагалися взяти коментарі у компанії, яку звинувачують в фінансуванні тероризму, але всі контактні дані з сайту ТМ «Хортиця» виявилися неефективними, адже жодної відповіді не послідувало. До слова, на сайті серед контактів у соціальних мережах також міститься посилання на групу у забороненій в Україні соцмережі «Вконтакті».

У зв’язку з виявленими фактами учасники АТО вже звернулися до народних депутатів і правоохоронних органів, чекаючи від силовиків і влади адекватної реакції і невідкладних дій. За запевненням активістів, якщо їх не почують обіцяють діяти методами Майдану і звільняти полиці вітчизняних супермаркетів від цієї продукції. Також у зв’язку із цими знахідками, активісти звернулися до ДФС із проханням скасувати ліцензію на торгівлю алкогольною продукцією цього бренду.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.