дивись.info

Трускавець – цілющий курорт із історією в 190 років, – Наталія Скибак (інтерв’ю)

Трускавець – цілющий курорт із історією в 190 років, – Наталія Скибак (інтерв’ю)

Про те, як розвивається унікальний бальнеологічний курорт, чи набирає він популярності на міжнародному рівні та чому Трускавець – місце оздоровлення для усієї родини, ІА Дивись.info розповіла начальник управління розвитку міста Трускавецької міської ради Наталія Скибак.

*промоція

 – Трускавець – один з найдавніших курортів України. Розкажіть про його історію.

Україна надзвичайно багата на природні курортні ресурси, які мають лікувальні властивості. Одним з найдавніших курортів України є бальнеологічний курорт Трускавець. В 2017 році ми відсвяткували 190 років заснування курорту.

А поклало початок курортові джерело, відоме в народі під назвою “Паршивка”.

Спочатку лікували в Трускавці сірчаною водою паршивих коней, а пізніше людей. Перших курортників називали тут “паршивими” людьми, бо лікували вони коросту, різні виразки на тілі та інші хвороби. Багатші приїздили із своїми ваннами, нагрівали на сонці воду і приймали купелі. Бідніші викопували в землі ями, наповнювали їх цією цілющою водою і так лікувалися.

Лише на початку 19 ст. було відкрито ряд цілющих джерел, зроблено їх хімічний аналіз. Цікавою є історія, пов’язана з лікувальною водою “Нафтуся”. Ділянка землі, де знаходилось первинне джерело під назвою “Нафта”, належала до церковних маєтків. Ніхто не сподівався, що корови місцевого пароха “лікувалися” “Нафтусею”. А спеціалісти протягом 19 ст. вважали її звичайною питною водою.

Одним з найдавніших курортів України є бальнеологічний курорт Трускавець. В 2017 році ми відсвяткували 190 років заснування курорту

1827 року Юзеф Міцевський збудував невеличкий стаціонарний дерев’яний будиночок для приймання ванн, що мав 8 кабін, і 4 будиночки для мешкання відпочиваючих, отримавши на це офіційний дозвіл з Відня. Тому цей рік вважають офіційним заснуванням бальнеологічного курорту. Відтоді популярність Трускавця почала зростати.

– В чому особливості вод Трускавця? Чи існують у світі їхні аналоги на інших курортах?

Трускавець славиться своїми водами, які носять жіночі імена: «Марія», «Софія», «Броніслава», «Юзя», але  всесвітню славу йому принесла королева вод «Нафтуся».

Місцем утворення Нафтусі є курортний парк. Атмосферні опади просочуються крізь спеціальні грунти, де починають взаємодіяти з органічними речовинами, схожими до нафти. Варто наголосити, що запаси Нафтусі – невичерпні, адже вона відтворюється безперервно завдяки дощам.

Нафтуся- біоактивна вода! На цьому наголошує кандидат медичних наук і дослідник води «Нафтуся» Ігор Львович Попович. Нафтуся має протизапальну дію. В Нафтусі містяться мікроби і нафтоподібні органічні речовини. Органічні речовини Нафтусі при потраплянні в організм людини сприймаються ним як загроза можливого хімічного отруєння. Отриманий сигнал тривоги запускає системи захисту від можливого отруєння, які скеровані на прискорення: як розщеплення отрут клітинами печінки, так і виведення їх. Разом з нафтоподібними речовинами прискореному виведенню підлягають і власні, такі як холестерин.

Це корисно стосовно профілактики чи обмеження атеросклерозу і гіпертонії. Одночасно в нирках прискорюється виведення сечової кислоти – причини подагри і джерела утворення одного з видів ниркових каменів.

Нафтуся – нормалізує імунну систему! Мікроорганізми Нафтусі, окрім того, що виробляють біоактивні речовини – пробіотики, які впливають на імунні клітини, діють і як своєрідна жива вакцина.

Нафтуся має молодильну дію! Знову апелюю до експерименту Ігора Львовича Поповича, який дослідив, що біологічний вік хворих в 17 випадках із 26 після 10 днів бальнеотерапії зменшувався на 0,5-3 роки. Молодильний ефект Нафтусі оцінюється в 1 рік.

Нафтуся – структурована вода. Тому її вживання для організму дуже корисне. Саме у структурованості Нафтусі таїться її найбільша таємниця – вважає І. Попович. Відомо, що в клітинах вода якраз структурована, у вигляді  рідкого кристалу, а для структуризації випитої води організм витрачає багато енергії.

Як змінюється статистика відвідування курорту? Чи можемо говорити, що іноземці все частіше обирають Трускавець?

Кількість іноземців має позитивну динаміку: за 11 міс. 2017 року їх на курорті відпочило 32259 осіб, що до 11 міс. 2016 року більше на 7283 осіб, або на 29,2%.

На графіку видно позитивну і, я би сказала стрімку динаміку росту (за останні два роки) відвідування Трускавця відпочивальниками з Польщі. Статистичні дані говорять самі за себе.

Динаміка щорічного відвідування курорту відпочивальниками з Польщі протягом 2013-2017 рр., осіб

– Чим може бути цікавий курорт для відпочивальників із дітьми? Що курорт пропонує для розваг і відпочинку маленьким туристам?

Майже усі санаторно-курортні заклади Трускавця адаптовані під потреби дітей. Вони мають облаштовані дитячі кімнати, дитячі ігрові та спортивні майданчики, дитячі басейни. В багатьох санаторіях працюють психологи-педагоги, які розробляють розважально-відпочинкові програми для дітей.

Вже два роки, як у Трускавці діє єдиний у західній Україні дельфінарій «Оскар». Дельфінарій пропонує окрім дивовижних вистав, плавання з дельфінами, дельфінотерапію, дайвінг з дельфінами, організацію днів народження та інших свят. Дельфіни дарують дітям незабутні враження на все життя.

29 км від Трускавця в с. Меденичі знаходиться зоопарк “Лімпопо” – найбільший зоопарк у Львівській області. Зоопарк із справжніми дикими левами, тиграми, єнотами та екзотичними видами тварин вражає не тільки дітей, але й дорослих.

4 км від Трускавця знаходиться гірськолижний комплекс “Буковиця” для всіх прихильників активного відпочинку. Комплекс пропонує траси для новачків і досвідчених лижників та сноубордистів. Там працюють три витяги, розташовані траси різної довжини та складності. Окремо є навчальний витяг для дітей.

Але, найважливішим для батьків є здоров’я їхніх дітей. А, Трускавець – місто здоров’я! Про унікальні лікувальні властивості Нафтусі, ми вже з вами говорили. При комплексному використанні лікувальних процедур – мінеральних ванн, вживання кисневих фітококтейлів маємо значне підвищення гемоглобіну. В Трускавці є багато процедур, які впливають на підвищення імунітету.

Важливу роль у лікуванні відіграє чисте повітря, чудова карпатська природа. В Трускавці лікуються алегргії та їх прояви

Важливу роль у лікуванні відіграє чисте повітря, чудова карпатська природа. В Трускавці лікуються алегргії та їх прояви. Для дітей, що страждають на бронхіальну астму, є ефективний метод лікування – спелеотерапія в спеціальних соляних камерах. Перлинні, вуглекислі, мінеральні ванни зміцнюють та  стабілізують нервову систему дитини. Підводний душ-масаж, плавання в басейні з мінеральною водою, звичайний масаж допомагають у вирішенні таких проблем  як патологія хребта школярів.

Різного роду екскурсії, відвідини музеїв сприяють розвитку дитини у Трускавці. Щороку у Трускавці відбуваються Всеукраїнські дитячі фестивалі, такі як  «Яскрава країна», «Єдина країна. Зірка-фест», фестиваль циркового мистецтва «Трускавецький фігляр» та інші.

Безцінним, на мою думку, в сучасному ритмі життя є відпочинок у Трускавці. Адже тут, в благословенному Богом Прикарпатті, діє магія цього краю: голову дурманить від кришталево чистого повітря,  природні дари – трускавецькі води очищають організм, а спокій і затишок дарують можливість батькам і дітям насолодитися спілкуванням один з одним.

– Які цілі має місто і курорт на найближчий час? Чим плануєте дивувати?

Плануємо розвивати наше місто й надалі. Проводиться багато робіт в місті по благоустрою. Але стратегічним об’єктом для Трускавця, на мою думку, є наш Курортний парк, який знаходиться в центрі міста і є «серцем» курорту. Тому ми активно працюємо над залученням коштів на його реконструкцію. Парк має велику площу – 57 га, його реконструкція є кошторисною. Частково роботи в парку розпочато за рахунок бюджетних коштів, але їх вочевидь недостатньо. Сподіваюсь нам поталанить залучити кошти і дати нове дихання нашій унікальній пам’ятці садово-паркового мистецтва.

З таких великих інвестиційних проектів ми маємо – будівництво аквапарку і будівництво професійного футбольного стадіону.

Маємо заплановано на 2018 рік розробку та написання стратегії розвитку Трускавця з залученням кращих українських та німецьких спеціалістів.

Люблю своє місто і впевнена у його розвитку і процвітанні!

*промоція

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.