дивись.info

У ЛОДА пояснили, навіщо у платіжках за газ з’явилася графа «рекомендований платіж»

У ЛОДА пояснили, навіщо у платіжках за газ з’явилася графа «рекомендований платіж»

У рахунках за газ, спожитий в листопаді, з’явилась нова графа – рекомендований платіж. Нову графу у рахунку ввело газопостачальне приємство ТОВ «Львівгаз збут» завчасно, аби убезпечити споживачів від стягнення пені.

Про це повідомили в ЛОДА.

Адже відповідно до прийнятого Верховною Радою у листопаді Закону України «Про житлово-комунальніпослуги», при найменшому порушенні термінів платежу за комунальні послуги та газ, може бути нарахована пеня, а відсотки будуть нараховувати за кожен день несплати. Нарахування пені відбуватиметься від 1 січня 2019 року.

Цей платіж не є обов’язковим до сплати, а саме рекмендований, тож кожен споживач визначається сам: чи сплачувати всю суму, чи лише обов’язковий платіж за вже спожиті кубометри газу. На рекомендований платіж пеня не нараховуватиметься, навпаки, він запроваджений для того, аби споживач, сплативши наперед, мав змогу застрахуватися від боргу, а отже, і від пені.

Його розраховує програма для кожного домогосподарства, враховуючи середньомісячне споживання і коефіцієнт відповідного місяця, встановлений для кожної групи споживання (вона залежить від того,  які газові прилади встановлені та використовуються, а її номер можна знайти у нижньому лівому кутку платіжки).

Як розраховується рекомендований платіж?

При розрахунку рекомендованого платежу по кожному споживачу враховують вартість прогнозного споживання газу в наступному місяці. Прогнозне споживання газу розраховують виходячи із середньорічного об’єму споживання, яке множиться на місячну частку (відсоток), встановлену в додатку №1 до Кодексу ГРМ для кожної групи споживання. Що стосується групи споживання, то вона визначається, виходячи з того,  які газові прилади встановлені та використовуються.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.