дивись.info

Мінфін хоче зобов’язати фізосіб з високими доходами подавати щорічну декларацію

Мінфін хоче зобов’язати фізосіб з високими доходами подавати щорічну декларацію

Відомство визначило критерії для фізосіб з високим доходами.

Міністерство фінансів пропонує визначити фізичних осіб з високими доходами кінцевих бенефіціарів великих платників податків.

Законопроект, який визначає критерії для фізичних осіб з високими доходами і зобов’язує їх подавати щорічну декларацію про майновий стан і доходи, оприлюднено на сайті Мінфіну.

Серед інших критеріїв законопроект пропонує віднести до зазначеної групи платників податків власників 10% і більше статутного капіталу або права голосу придбаних акцій (часток) юрособи-нерезидента, яка задекларувала дохід за минулий податковий період 10 млн євро і більше.

Також пропонується вважати фізособами з високими доходами тих, чий річний оподатковуваний дохід за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 млн грн.

Як зазначається у супровідних документах до законопроекту, за результатами деклараційної кампанії за 2016 рік 63 фізичні особи задекларували доходи загальною сумою понад 7,658 млрд грн, внаслідок чого Державна фіскальна служба (ГФС) донарахувала 225,2 млн грн податку на доходи фізосіб і 26,6 млн грн військового збору.

Крім того, законопроект пропонує розширити повноваження ГФС отримувати інформацію щодо обороту коштів на банківських рахунках таких платників податків.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.