дивись.info

Екс-керівниця психлікарні, де від катувань померли пацієнти, намагається поновитися на посаді

Екс-керівниця психлікарні, де від катувань померли пацієнти, намагається поновитися на посаді

Розгляд справи про поновлення на роботі колишнього керівника спеціалізованої психіатричної лікарні у Сумах відкладено на 15 січня 2018 року. Про це повідомляє «Судова влада».

«11 січня 2018 року, у зв’язку із закінченням відведеного процесуального часу, оголошено перерву в розгляді справи за позовом колишнього керівника спеціалізованої психіатричної лікарні громадянки Н. до Сумської обласної ради, Комунального закладу Сумської обласної ради «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2 про скасування рішення сесії Сумської обласної ради про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Наступне відкрите судове засідання відбудеться 15 січня 2018 року о 10 год. 00 хв», – зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, йдеться про Лілію Неофітну, яку прокуратура звинувачує в катуванні пацієнтів. У медзакладі слідчі виявили сім трупів, у яких були підроблені історії хвороб.

Про це повідомляє 1 березня прес-служба прокуратури Сумської області.

За ініціативи прокуратури в рамках кримінального провадження проведено ексгумацію семи трупів пацієнтів комунального закладу «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2», які померли в грудні 2016 року.

Згідно з історіями хвороб вказаних осіб та долучених до них актів патологоанатомічного дослідження 5 пацієнтів нібито померло від серцево-судинної недостатності, один від набряку головного мозку, іще один від інтоксикації.

Однак, згідно з офіційними результатами проведеної ексгумації та висновками судово-медичних експертиз встановлено, що патологоанатомічне дослідження трупів взагалі не проводилось, складені документи – підробка, причиною смерті пацієнтів є гостра гнійна пневмонія, зумовлена тривалим перебуванням у приміщенні з пониженою температурою.

Зазначається, що це особи віком від 34 до 69 років, які перебували на добровільному лікуванні.

Окрім того, проведено також ексгумацію тіла 28-річної дівчини, яка померла ще в лютому 2016 року, відповідно до свідоцтва про смерть, від інтоксикації.

Встановлено, що патологоанатомічне дослідження спеціалістом проведене поверхово, на трупі виявлені тілесні ушкодження у вигляді перелому всіх ребер з обох сторін та черепно-мозкової травми з крововиливом всередину. Зазначені тілесні ушкодження утворились за декілька днів до смерті та перебувають у причинному зв’язку зі смертю.

З показів свідків та журналів обліку температури, вилучених у ході слідства, з листопада 2016 року по січень 2017 року у відділеннях лікарні, де перебували померлі пацієнти, температура була неприпустимо низькою (від 10 до 18 градусів, при нормі – 20 градусів за шкалою Цельсія), проте головний лікар не вживала будь-яких дієвих заходів щодо вирішення даної ситуації.

Загалом, у зазначений період на лікуванні в закладі перебувало 415 пацієнтів, які потерпали від незадовільних умов, зокрема низької температури, внаслідок чого п’ять з них померли.

24 лютого 2017 року, депутати Сумської обласної ради проголосували за розірвання контракту із головним лікарем 2-ої обласної спеціалізованої психіатричної лікарні Лілією Неофітною.

1 березня 2017 року, головному лікарю «Обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2» вручено повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом мучення з метою дискримінації) та ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) КК України.

3 березня 2017 року суд ухвалив рішення взяти під варту Лілію Неофітну до 28 квітня без права внесення застави.

Пізніше, 22 травня суд виніс рішення про частковий домашній арешт для Лілії Неофітної.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.