дивись.info

Росія звинуватила Україну в причетності до атак на їхні авіабази в Сирії

Росія звинуватила Україну в причетності до атак на їхні авіабази в Сирії
Російська база піддалася бомбардуванню. Фото: mil.ru

Генеральний штаб збройних сил Росії заявив про причетність України до атак на свої бази в Сирії.

Як заявив начальник управління будівництва та розвитку БПЛА генштабу ВС РФ генерал-майор Олександр Новіков, безпілотники, які атакували російські бази в Сирії, несли боєприпаси з вибухівкою, яку «виробляють у низці держав, у тому числі в Україні», повідомляє ZN.ua.

«Попередні дослідження показали, що в основі вибухової речовини в боєприпасах використовувався ТЕН, що перевершує по потужності гексоген. Зазначена вибухова речовина виробляється низкою країн, у тому числі в Україні на Шосткінському заводі хімічних реактивів», – заявив Новіков 11 січня.

За його словами, ця речовина «не може бути виготовлене в кустарних умовах або вилучена з інших боєприпасів». У той же час він сказав, що зараз проводяться спеціальні дослідження з метою встановлення країни-виробника.

Представник Генштабу РФ додав, що кожен безпілотник, який брав участь в атаці на базу Хмеймім, ніс по десять боєприпасів.

«Це саморобні вибухові пристрої масою близько 400 грамів, споряджені вражаючими елементами у вигляді металевих кульок із радіусом ураження до 50 метрів. Кожен безпілотник, що бере участь в атаці, ніс 10 таких боєприпасів», – сказав він.

За його словами, проведені дослідження показують, що встановлене на безпілотниках радіоелектронне обладнання забезпечувало їх автоматизований, заздалегідь запрограмований політ і скидання боєприпасів, виключало постановку перешкод систем їх управління.

«Крім того, координати, закладені у програмах управління безпілотниками, по точності перевищують загальнодоступні дані, які можна отримати, наприклад, в інтернеті», – сказав Новіков.

Він зазначив, що поява дронів нових типів і модифікацій у бойовиків у Сирії фіксувалася буквально через лічені дні після надходження їх у вільний продаж у різних країнах. Також він додав, що в розробці дронів брали участь фахівці, які пройшли підготовку в країнах-виробниках БПЛА.

«Безпілотники, що використовувалися бойовиками для нанесення ударів по об’єктах збройних сил Російської Федерації в ніч на 6 січня 2018 року, були застосовані вперше», – підкреслив Новіков.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.