дивись.info

Підвищення пенсій та зарплат: чи перераховуватимуть субсидії

Підвищення пенсій та зарплат: чи перераховуватимуть субсидії

До завершення поточного опалювального сезону перерахунку субсидій не буде. Про це повідомив експерт з питань житлово-комунального господарства Олег Голубенко, пише УНН.

«Зараз отримувачам субсидій нічого не загрожує – до кінця опалювального сезону відбирати субсидії або зменшувати їх розмір ніхто не буде», – наголосив він.

Як пояснив експерт, субсидію призначають двічі на рік. Це збігається з початком та кінцем опалювального сезону.

«Минулого року, коли призначали субсидії на опалювальний сезон 2017/2018 років, то взяли в розрахунок вже підвищені до 3200 грн мінімальні заробітні платні. На кількість людей, яким мала надаватись субсидія, це істотно не вплинуло, проте позначилось на розмірі субсидій – він зменшився. Таким чином, новий перерахунок субсидій відбудеться після закінчення поточного опалювального періоду. І саме тоді вже буде враховуватись підвищення заробітних плат до 3700 грн та пенсій», – зазначив Голубенко.

Як додав спеціаліст, раніше субсидії перераховувались раз на рік, але владі це було не вигідно, тому що за рік виходив менший рівень доходу, ніж, якщо рахувати за квартал чи два.

За словами члена колегії Держагентства з енергозбереження та енергоефективності Марії Яковлєвої, у результаті чергового підвищення мінімальної зарплати, кількість субсидіантів та розміри наданих субсидій будуть зменшуватись.

«Так, наприклад, якщо сім’я складається з трьох осіб, то із розрахунку мінімальної зарплати у 3700 грн та рахунку за комуналку в 1500-2000 гривень, такій родині буде надано близько 500-800 грн субсидії на оплату ЖКП», – уточнила експерт.

Нагадаємо, станом на листопад 2017 року найбільша кількість господарств, які отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг зафіксована у Дніпровському та Деснянському районах Києва.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.