дивись.info

У Дублянах на озері замерзають лебеді, рятувальники на звернення не реагують (фото)

У Дублянах на озері замерзають лебеді, рятувальники на звернення не реагують (фото)

У місті Дубляни, на місцевому озері залишилися на зимівлю кілька лебедів. Однак через морози водойма ось-ось замерзне. Місцеві мешканці стурбовані, адже птахи можуть загинути.

«Ось вже два дні поспіль мені телефонують люди і розповідають про лебедів у Дублянах. Різко похолодало, і вода швидко замерзає. Люди бояться, що птахи можуть загинути. Ми дзвонили до рятувальників і просили допомогти забрати лебедів з озера, щоб доправити їх кудись на зимівлю, але, на жаль, на наші дзвінки і прохання ніхто не реагує», – розповів депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський.

Доки не надійшла допомога, депутат просить тих, хто може, привезти до водойми їжу для птахів.

Як повідомили журналістам у ДСНС, на подібні виклики рятувальники реагують, однак лише тоді, коли птахи не можуть самостійно вибратися із крижаної пастки. «Конкретно про Дубляни сказати наразі не готовий, але ситуація по таких моментах розглядається індивідуально, – розповів у коментарі Дивись.info речник ГУ ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев. – Якщо є загроза птахам, то ми дійсно виїжджаємо на місце. Але приїздить не велика червона машина, яку звикли бачити люди, а виїжджає мобільна група й оцінює ситуацію. Якщо лебеді знаходяться на озері і вони вільно плавають, поки озеро замерзає і вони мають можливість вільно вийти з озера, ми їх забирати не можемо. Якщо, наприклад, крига замерзла і ми бачимо, що лебідь не може сам вибратись, коли птах примерзає, тоді є потреба їх рятувати».

У ДСНС додали, що  якщо помітили таку ситуацію, що птах не може вибратися, треба звертатися до рятувальників. «На такі виклики виїжджаємо, залучаємо екологів і громадські організації, розглядаємо кожне питання індивідуально», – додав речник ДСНС.

Білий лебідь належить до морозостійких птахів. У разі якщо він не полетів на зимівлю кудись у теплі місця, то головне – знайти водойму, яка не замерзає, тоді птах спокійно перезимує у холодній місцевості. У незамерзлій водоймі білий лебідь самостійно прогодується. Інколи птахи не встигають відлетіти на зимівлю, тому що морози настали надто пізно.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.