дивись.info

У ПАР знайшли один з найбільших алмазів в історії (фото)

У ПАР знайшли один з найбільших алмазів в історії (фото)

Камінь важить 910 карат.

Один з найбільших алмазів в історії, вагою 910 карат, був виявлений у гірському королівстві Лесото на півдні Африки. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Як повідомляється, алмаз розміром з два м’ячі для гольфу був знайдений на шахті Letseng компанії Gem Diamonds Ltd. Коштовність стала п’ятим за величиною каменем з коли-небудь знайдених. Йому присвоєно тип кольору D тип діаманта IIa, що означає, що він має дуже мало атомів азоту або вони взагалі відсутні, і є одним з найбільш дорогих каменів.

Шахта Letseng відома розміром і якістю алмазів, які вона виробляє, і має найвищу середню продажну ціну у світі. Gem продав 357-каратний камінь за 19,3 млн доларів в 2015 році, а в 2006 році знайшов 603-каратний «Лесото Обіцянку».

«Цей винятковий високоякісний алмаз є найбільшим, який був здобутий на сьогоднішній день, і підкреслює неперевершену якість шахти Letseng», – сказав у своїй заяві головний виконавчий директор Кліффорд Элфик.

Компанія поки не визначилася з тим буде вона продавати алмаз і яка буде його вартість. Його значення буде визначатися розміром і якістю відполірованих каменів, які можна вирізати з нього.

У минулому році Lucara Diamond Corp. продала діамант у 1,109 карати за 53 млн доларів, але отримала рекордні 63 мільйони доларів за менший камінь діаметром 813 карат, який був виявлений в той же час в 2015 році.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.