В ЛМР оприлюднили правила безпеки під час пірнання на Водохреща

94676
Фото ілюстративне. Джерело: 5 канал

Вже цього тижня, 19 січня, українці відзначатимуть Водохреща.

Відтак, чимало людей будуть пірнати в ополонки. Для когось це буде вперше. Втім, як для початківців, так і для вже досвідчених ЛМР оприлюднила правила безпеки, аби святкування не мало негативних наслідків.

Як ззаначають у міській раді, жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Але, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.

Незабаром ми оприлюднимо карту із офіційними адресами водойм, де можна буде зануритися у воду (для свято водойми щороку готують, при потребі прорубують ополонки, облаштовують проходи і спуски тощо). В ЛМР наголосили, що у місцях проведення свята для його учасників будуть створені належні умови з забезпеченням правил безпеки.

Крім того, у міській раді наголошують, що такі місця будуть обладнані рятувальними постами із зимовими рятувальними засобами на водоймах.

 

Основні правила купання

Для тих, хто планує купання у водоймах на Водохреща рекомендуємо дотримуватися наступних правил:

1. Купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском;

2. З собою варто мати зручний одяг, щоб ви змогли швидко роздягнутися та одягнутися після купання;

3. Перед купанням добре попоїсти, хоча б за годину до пірнання (вживання алкоголю категорично заборонено);

4. Перед тим, як залізти у воду, треба добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо;

5. До ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих предметів, та не дадуть Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятайте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно;

6. Занурюватись (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників;

7. У воду варто залазити поступово (якщо повільно то задубієте, а зашвидкий темп може спричинити неприємності із тиском. Занурюватись найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;

8.  Якщо з вами дитина, уважно слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;

9. У воді варто бути не більше 30 секунд (щоб тричі сполоснутися, вам буде достатньо).

10.  При виході з води не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

11. Коли вийдете з води треба добре розтерти шкіру, одягтися і відразу сховатися у тепло, випити гарячий чай ( алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: