дивись.info

Із українського законодавства виключать термін «інвалід»

Із українського законодавства виключать термін «інвалід»

Президент Петро Порошенко підписав закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід».

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Президент Петро Порошенко підписав закон України № 2249 – VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року. Метою закону є продовження роботи, розпочатої урядом на виконання указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 “Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю”, щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну “інвалід” і заміни його терміном “особа з інвалідністю”», – йдеться у повідомленні.

Цим документом вносяться зміни до 37 законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено, відповідно, словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».

Таким чином, закон приводить норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.