дивись.info

Після 20 січня пенсіонери платитимуть за проїзд у львівських маршрутках

Після 20 січня пенсіонери платитимуть за проїзд у львівських маршрутках

Сьогодні у багатьох львівських маршрутках, які обслуговують приватні перевізники, з’явилося оголошення про те, що з кінця січня цього року, пенсіонери оплачуватимуть 50% вартості за проїзд.

Як йдеться на сайті ЛОО ВГО «Всеукраїнська Асоціація Автомобільних Перевізників», після 20 січня пенсіонери у Львові та області платитимуть за проїзд. Таким є  рішення автотранспортних підприємств регіону.

«Ситуація заходить в тупик через невирішення цієї проблеми з боку Верховної Ради України та Кабінету міністрів України. Пенсіонерам пільги на транспортні послуги не передбачені Законами України», – йдеться в повідомленні.

Натомість, міський голова Львова Андрій Садовий запевнив, що на підприємствах, які є підконтрольні місту, люди як їздили, так і їздитимуть.

«Щодо оголошень про оплату 50% вартості за проїзд пенсіонерами, то позиція міської ради є однозначна і незмінна. На наших підприємствах, які є підконтрольні місту, люди як їздили так їздитимуть. Те, що обласна адміністраціях і їх департамент встановили, що в межах області пенсіонери платять 50%, це, думаю, є основною причиною, що спонукає перевізників влаштовувати собі якісь окремі правила та вважати, що департамент області якимось чином координує це все. Тому це питання треба пропрацювати у юридичній площині. Та наша позиція є чіткою і незмінною», – повідомив Андрій Садовий.

Однак, за словами керівника ГО “За якісний транспорт” Святослава Товстиги, система компенсації перевізникам за перевезення пільговиків, дуже далека від досконалої. На його думку, саме це й призвело до такого кроку, про це він розповів журналістам Дивись.info.

«Ситуація передбачувана, про такі наміри перевізників і Львівська міська рада і обласна адміністрація знали вже давно, принаймні з грудня це почали активно обговорювати на круглих столах та зустрічах, але нічого не було зроблено для того, аби якось вирішити ситуацію, – розповів Святослав Товстига. – Так як зараз ситуація із пальним є патова, бо ціни на пальне і запчастини ростуть, я так розумію, що це і стало останнім поштовхом для перевізників. За попередні два тижні ми із трьома депутатськими групами ЛМР опрацювали ряд моїх пропозицій, і вони їх підтримують, ми будемо працювати з іншими фракціями. І, можливо, на наступній сесії або через рішення виконкому ми перейдемо на інший метод надання послуг пільговикам. Компенсація пільг відбувається за нелогічною формулою, за таким принципом, що там, де перевезли більше платних пасажирів, там відбувається більша компенсація за пільговиків. Але апріорі маршрут, який возить більше пільговиків, він по виручці менше провезе платних пасажирів, бо їхні місця зайняли пільговики. Це неправильний підхід».

Він розповів, що на таке відшкодування у міському бюджеті наразі закладено 22 мільйони. «Але за розрахунками Львівавтодору при тарифі у 4 гривні потрібно понад 500 млн, – розповів Товстига. – Тобто наразі коштів дуже бракує. І є декілька пропозицій, що робити у даній ситуації. Наприклад, про те, аби пільговиків возило суто комунальне АТП. Але я її не підтримую через дві речі: комунальне АТП з 200 автобусів лише 100 своїх випускає і, друге, воно не має покриття по всіх районах, у Брюховичі, наприклад. Більше того, комунальне АТП не покриває усіх медичних закладів, соціальних закладів, куди пенсіонери мали би їздити».

«Зараз ми працюємо над ідеєю, аби місто перейшло на інший принцип співпраці між пасажиром, перевізником, пільговиками тощо, – резюмував Сваятослав Товстига. – І це виглядатиме так, що місто замовлятиме послугу перевезення пільгових пасажирів. Тобто, наприклад, раз на годину ходитиме спеціальний автобус, на зупинках буде написаний розклад руху цих соціальних автобусів і всі будуть знати про них».

Нагадаємо, з 1 липня на Львівщині пенсіонери оплачують 50% від вартості проїзду у громадському транспорті, безкоштовний проїзд залишається для учасників АТО, інвалідів І і ІІ груп, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних сімей, ветеранів органів МВС та прокуратури.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.