дивись.info

Депутати дозволили участь іноземних солдатів у військових навчаннях в Україні

Депутати дозволили участь іноземних солдатів у військових навчаннях в Україні

Українські депутати схвалили допуск підрозділів збройних сил інших держав для участі у військових навчаннях на території України у 2018-му році, пише DW.

Верховна Рада України підтримала допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2018 році для участі в багатонаціональних навчаннях. За відповідний законопроект під час засідання українського парламенту в четвер, 18 січня, проголосували 235 народних депутатів.

Цей законопроект був внесений на розгляд Ради президентом України Петром Порошенком 21 грудня 2017 року. Згідно з документом, в Україні планується провести багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів збройних сил, українсько-американські навчання «Репід Трайдент-2018», українсько-американські навчання «Сі Бриз-2018», багатонаціональні навчання «Світла лавина-2018», багатонаціональні навчання «Чисте небо-2018» та українсько-румунські навчання «Ріверіан-2018».

Зокрема, для участі у багатонаціональних навчаннях з підготовки підрозділів збройних сил передбачений допуск на територію України до трьох тисяч військових США. Для участі у навчаннях «Репід Трайдент-2018» – до двох тисяч військовослужбовців США та інших держав-членів НАТО й держав-учасниць програми «Партнерство заради миру». У навчаннях «Сі Бриз-2018» зможуть взяти участь до 2,2 тисячі військових США та інших держав-членів НАТО й держав-учасниць програми «Партнерство заради миру».

У минулому українсько-американські навчання «Сі Бриз» та інші маневри за участі військових США та держав НАТО викликали обурення в Росії. У Москві вважають, що такі навчання загрожують процесу мирного врегулювання в Україні та мають антиросійський характер.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.