дивись.info

НБУ виявив нелегальні пункти обміну валют на Львівщині

НБУ виявив нелегальні пункти обміну валют на Львівщині
Фото: ілюстративне. Джерело: epravda.com.ua

Національний банк України за 2017 рік здійснив 1018 перевірок структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ). 

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валют Національним банком  було виявлено 115 пунктів обміну валют, які працювали нелегально: у Києві, в Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Тернопільській, Харківській та Чернівецькій областях.

Найбільш суттєвими порушеннями порядку здійснення валютно-обмінних операцій були виявлені такі, зокрема, як:

  • проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення;
  • виявлення під час перевірки значної невідповідності між обсягами готівкових коштів у касі НФУ та бухгалтерськими звітними документам;
  • не надання під час здійснення перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника НБУ;
  • перешкоджання проведенню перевірки.

«Національний банк особливу увагу у сфері фінансового моніторингу приділяє, зокрема, проведенню ризик-орієнтованої політики, направленої на підвищення прозорості фінансових операцій, які здійснюються клієнтами не тільки банків, але й небанківських фінансових установ. Тому у 2018 році ми перевірятимемо в першу чергу ті НФУ, в роботі яких були виявлені суттєві порушення в 2017 році і щодо яких є сумніви стосовно достовірності обсягів валютно-обмінних операцій, відображених у звітності», – зазначив директор департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.