дивись.info

Рада на законодавчому рівні закріпила поняття «спортивна зброя»

Рада на законодавчому рівні закріпила поняття «спортивна зброя»
Фото: Dengi.ua

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», і на законодавчому рівні закріпила поняття «спортивна зброя».

За прийняття законопроекту №6120 проголосувало 238 депутатів, передає «Укрінформ».

Депутати визначили, що «спортивна зброя – це сертифікована в установленому законодавством порядку вогнепальна (крім бойової) чи пневматична стрілецька, вихолощена (охолощена) та холодна зброя, що призначена виключно для ураження цілей під час проведення спортивних заходів, параметри і характеристики якої зафіксовано в правилах спортивних змагань з видів спорту, визнаних в Україні».

Депутати також доповнили новою частиною статтю 48 Закону: придбання, зберігання, перевезення і використання спортивної зброї, боєприпасів, утримання стрілецьких тирів, стрільбищ та стендів здійснюються відповідно до законодавства суб’єктами сфери фізичної культури і спорту.

Під час обговорення законопроекту президент Національного параолімпійського комітету Валерій Сушкевич закликав депутатів підтримати законопроект через існування загрози зриву участі українських команд на змаганнях в Кореї.

«Через місяців півтора ви будете дивитись в Кореї як дві команди – олімпійська і параолімпійська – будуть виборювати перемогу України у світовому спорті. На сьогоднішній день закону про використання, перевезення і зберігання спортивної зброї немає. Зараз під загрозою виступ наших двох команд», – наголосив Сушкевич.

Як відомо, Україна – єдина в Європі країна, яка за весь час своєї незалежності продовжує жити без збройового законодавства взагалі. Обіг цивільної зброї в країні регламентує лише внутрішній наказ №622 від 21.08.98

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.