дивись.info

ВООЗ занепокоєна, чому спалах кору стався саме зараз

ВООЗ занепокоєна, чому спалах кору стався саме зараз

Європейське регіональне бюро ВООЗ в коментарі українській службі «Голосу Америки» повідомило, що в Україні є умови для ендемічного поширення вірусу.

У ВООЗ нагадали, що кір – надзвичайно заразна хвороба і ризик епідемій цієї хвороби виникає кожні декілька років. Сезон епідемій кору припадає на зиму та весну. Україні потрібно визначити, які саме фактори обмежують вакцинацію в країні і діяти задля їх подолання.

«Можливо, знадобиться комплексний підхід, який включатиме інформування громадськості, навчання медичних працівників в сфері донесення інформації про вакцини батькам дітей, зміни в наданні послуг, щоб забезпечити легкий доступ батьків до вакцинації своїх дітей і забезпечити фінансування та постачання вакцини», – зазначили в організації.

Серед причин,чому кір в європейському регіоні ще не подоланий, в ВООЗ відзначили декілька факторів:

  • велика кількість вразливих осіб, які не були включені до графіку щеплень, або пропустили щеплення в дитинстві;
  • наявність регіонів з низьким рівнем вакцинування через нестачу рівноправного, або зручного доступу до медичних послуг;
  • опір імунізації через нестачу поінформованості стосовно важливості хвороби та непоінформованості про ризики та переваги вакцинації;
  • Нестача наполегливої рекомендації з боку лікаря про вакцинацію при зустрічі з пацієнтом;
  • Проблеми з фінансуванням, організацією та наявністю послуг з імунізації.

Читайте також: Кір на Львівщині: що потрібно знати про щеплення та як вберегти себе (поради епідеміолога)

Як ми писали раніше, впродовж 2017 року діагностовано 114 випадків, з них 50 – в грудні минулого року. За два тижні 2018 року вже фіксується 75 звернень з клінічними ознаками кору. Детальніше про динаміку захворюваності а також поради інфекціоністів, читайте тут.

Читайте також: Чи загрожує Україні епідемія кору

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.