дивись.info

Британія будує радіорадар на випадок російської агресії

У Британії на острові Унст у Шетландах йде будівництво нового радіолокатора, який має підсилити здатність збройних сил держави відстежувати непізнані військові і цивільні літаки та допоможе захиститися від російської агресії.

Про це пише Укрінформ з посиланням на прес-службу міністерства оборони країни.

«Ми завжди будемо захищати наше небо від російської агресії. Цей радар є життєво важливим для захисту Великої Британії, оскільки ми реагуємо на посилення глобальних загроз і зміцнюємо нашу здатність з ними справлятися», – зазначив глава міноборони Британії Гевін Вільямсон.

Як зазначається, радар дасть змогу Великій Британії та НАТО «розвинути розуміння ситуації, яка складається в повітряному просторі на північ від Британії і далі, через Норвезьке море». Також нова технологія дозволить «поліпшити суверенний потенціал Британії в період загострення російської військової активності».

Будівництво цього приладу, за його словами, було пов’язано в тому числі з тим, що дії Росії не обмежуються східними кордонами Європи.

Таким чином, Унст, на думку представників відомства, повернеться до своєї колишньої ролі, яку він виконував у 1960-х і 1970-х роках – тоді острів використовувався як радар раннього попередження на північному фланзі НАТО.

Повідомляється, що вартість цього приладу становить приблизно 14,2 млн доларів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.