дивись.info

У Держприкордонслужбі розповіли, куди найчастіше їздять українці

У Держприкордонслужбі розповіли, куди найчастіше їздять українці
Фото: ілюстративне. Джерело: Радіо Свобода

За останні три роки українці все частіше виїжджають за кордон.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» розповів помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

Він уточнив, що прикордонники фіксують лише факт перетину кордону, а не мету поїздки за кордон. За його словами кількість українців, які виїжджають і повертаються в країну, пропорційно рівна. За даними ДПСУ, у 2015 році за кордон виїжджало понад 23 млн громадян України, в 2016 – понад 25 млн, а в 2017 – понад 27 млн українців. При цьому, більшість перетинають кордон на автомобільних пунктах пропуску і тільки близько 17% – авіаційних (близько 3,6 млн осіб у 2017 році).

«Якщо говорити про динаміку перетину кордону українцями, то ми бачимо стійку тенденцію до збільшення кількості українців, які їздять за кордон. Саме їздять, тому що кількість тих, хто виїжджає і повертається пропорційно дорівнює», – сказав Слободян.

Серед пріоритетних напрямків для поїздок українців – Польща, Угорщина, Словаччина та Росія. За даними ДПСУ у минулому році кордон України і Росії перетнули близько 4,4 млн громадян України.

Зазначимо, що згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, трохи більше чверті українців, які виїжджають за кордон – 26,1% – хочуть пережити там важкі часи. Їздити на сезонні роботи в інші країни хочуть 15,4% опитаних, а 9,3% хотіли б отримати нові знання та досвід і після цього повернутися в Україну. Назавжди готові виїхати з України 14% респондентів.

Як відомо, з 11 червня 2017 року для України діє безвізовий режим з ЄС і за цей час ним скористалися 400 тисяч українців.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.