дивись.info

Як віддати екс-працівникам ЛАЗу зарплату не даючи грошей окупанту

Як віддати екс-працівникам ЛАЗу зарплату не даючи грошей окупанту
Фото ілюстративне. Автор: Галина Стадник

Колонка керівника ГО “За якісний транспорт” Святослава Товстиги.

Довго думав, чи писати свою думку, щодо ситуації “ЛАЗи” vs “АТП-1” вийшло наступне:

Я з подивом сприймаю коментарі посадовців міської ради і самого міського голови, що ситуація на АТП-1 зараз – безальтернативна, а єдиний вихід із неї – це платити гроші фірмі-прокладці зі слідами російського олігарха.

І не менш дивним є той факт, що у міській раді досі не помічають простого механізму виходу із цієї ситуації, який може і дещо дорожчий конкретно для міського бюджету, але точно залишає 27 мільйонів гривень простроченої заборгованості за ЛАЗи в межах нашої країни і її бюджету.

Як? А ось так

1) Насамперед, міська рада в особі АТП повинна звернутися з позовом до суду про визнання недійсним договору факторингу, який у грудні місяці ТзОВ “Львівські автобусні заводи” уклав із “Оптимум-Фактором” і за яким передав 27 мільйонів права вимоги боргу з АТП. Мотивація? А дуже проста.

Право вимоги на ТзОВ “ЛАЗи” було відчужено на прокладку зі слідом Чуркіна у той момент, коли діяв арешт на все рухоме і нерухоме майно. ТзОВ ЛАЗи мають щодо себе досі багато незавершених виконавчих проваджень на мільйонні суми – окрім зарплат, це держбюджет, пенсійний фонд, навіть “Київпастранс”. А загальної суми зобов’язань досі не знає ніхто. У рамках цих виконавчих проваджень і діє цей арешт.

Оскільки майно відчужили саме під час арешту – договір про купівлю права вимоги ліквідатор ТзОВ “ЛАЗи” просто не мав права підписувати, а продаж такого активу – незаконний.

2) Після визнання недійсним договору факторингу АТП знову йде в суди і оскаржує заміну сторони у виконавчому провадженні щодо автобусів. Таким чином – повністю усуває зі схеми прокладку Чуркіна. Наголошую, після визнання недійсним договору факторингу це зробити дуже легко.

Читайте також: Слідами зниклого ЛАЗу, або Історія з кримінальним присмаком

3) Тоді, як все юридично повертається назад, ми отримуємо первісні господарські стосунки АТП і ТзОВ “ЛАЗи”. Оскільки ТзОВ “ЛАЗи” повністю обтяжене боргами і перед митницею, і перед пенсійним фондом, і перед колишніми працівниками, – всі гроші потраплять або в бюджет, або людям на зарплати, або на українські підприємства.

Більш того, АТП буде розраховуватись із цією структурою виключно через рахунок виконавчої служби. Тобто отримуємо замкнутий цикл, де гроші з бюджету Львова не виведуть за межі держави ніяким боком.

Чому цього не бачить керівництво АТП? Чому цього не бачать юристи міської ради? Чому місто не хоче віддати людям гроші?

У мене немає відповіді.

Так, це буде дорожче щонайменше на сім мільйонів гривень. Але заради знижки у сім мільйонів гривень йти на домовленості із Чуркіним і обкрадати державний бюджет – це справжній злочин.

Святослав ТОВСТИГА,

керівник громадської ради при управлінні транспорту ЛМР, радник міністра інфраструктури України, керівник ГО “За Якісний Транспорт”

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.